Početna Bosna i Hercegovina Crna Hronika Sedmogodišnjaci u Tešnju brutalno pretukli vršnjaka: Dječak morao na operaciju

Sedmogodišnjaci u Tešnju brutalno pretukli vršnjaka: Dječak morao na operaciju

234

Tešanjsku javnost zgrozila je vijest da su tri učenika drugog razreda OŠ „Huso Hodžić“, dakle djeca od samo sedam godina, naočigled cijelog razreda bacili na pod, a potom nemilosrdno šutirali vršnjaka iz razreda M. H.

“Ne mogu da vjerujem da djeca u dobi od sedam godina vrše vršnjačko nasilje toliko. Da su moje dijete za vrat uhvatili, bacili i nogama ga udarali više puta u predjelu stomaka. Djeca od sedam godina, u nevjerici za portal afirmativa.ba priča otac dječaka.

Na jednoj od radionica održanih prije nekoliko dana u susjednom Doboju pedagozi su upozorili.

“Ranije je vršnjačkog nasilja bilo u višim razredima. Međutim, sad se sve češće pojavljuje i u nižim razredima, upozorila je pomoćnica direktora u OŠ „Vuk Karadžić“ u Doboju Ljubica Vukojević.

Dva dana nakon incidenta dječak se roditeljima počeo žaliti na jake bolove u stomaku.

“Vjerujte, medicinski sam radnik, ali u životu nisam vidio da se dijete tako grči od tolikih bolova. Taj sat i nešto koliko je operacija trajala mi nismo znali da li će naše dijete živo ostati”, kroz suze priča otac koji objašnjava da se dijagonza “stress ulcus”.

“To znači da je od prevelikog stresa nastao čir, pukao i izlio se gdje je moglo doći do fatalnog ishoda. Hvala Bogu nije i ja se zahvaljujem osoblju Hitne medicinske pomoći i Opće bolnice u Tešnju na svemu što su učinili da moje dijete spase”, kaže on.

Nakon što su postali svjesni da nije riječ o dječijem koškanju, nego brutalnom premlaćivanju roditelji su sve prijavili policiji i Centru za socijalni rad u Tešnju.

“Škola nije odreagovala kako je trebalo. Nismo imali predstavu dva i po dana koliko je to nasilje bilo. Niko mi se nije obratio i rekao šta se tačno desilo. Pitao sam druge roditelje i tako saznao da je to bilo brutalno premlaćivanje”.

U policijskom izvještaju, na koji roditelji imaju zamjerke, pogrešno je evidentiran sam dan incidenta koji se desio 23.10.2024, dok u školi nisu bili raspoloženi za razgovor.

“Smatram da se to zataškava, da se gura pod tepih da to ostane da se ne zna, da se upakuje. Nećemo to dozvoliti. Idemo i prema nadležnom Ministarstvu i dalje. Ja idem do kraja. Ja sam samo iznenađen brojem roditelja koji mi se javljaju, jer imaju iste probleme i slične”, zaključuje dječakov otac.

Možda vas zanima

Vođa ozloglašenog klana izručen Irskoj, dovodi se u vezu sa Edinom Gačaninom

Ujedinjeni Arapski Emirati predali su irskim vlastima navodnog vođu irske kriminalne grupe...

VITOROVIĆ (Cvjetko) MIRJANA 10.08.2026. u 14:00 sati

VITOROVIĆ (Cvjetko) MIRJANA 10.08.2026. u 14:00 sati Dodajte Visokoin.com u omiljene izvore...

Tajfun Delfin stigao u Kinu, otkazano preko hiljadu letova

Tajfun Delfin zahvatio je gusto naseljenu oblast na istoku Kine, saopštila je...

Netanyahu odbacio Trumpov plan za Pojas Gaze

Izrael odbacuje plan Sjedinjenih Američkih Država za postizanje mira u Pojasu Gaze,...

Adnan Balta i Emir Omanović oprostili se od aktivnog igranja

RK Bosna Visoko oprostio se od dvojice svojih dugogodišnjih igrača – Adnana...

Jahorina prepuna gostiju iz regiona, mnogi umjesto mora izabrali planinu

Jahorina i ovog ljeta potvrđuje da više nije destinacija rezervisana samo za...

“Nenormalne su cijene” – Turist zatečen računom za tri pića na ljetovanju u Hrvatskoj

Cijene na hrvatskoj obali svakog ljeta izazivaju brojne rasprave. Dok ugostitelji upozoravaju...

U jami “Raspotočje” petu noć prenoćilo devet zeničkih rudara

Devet rudara Rudnika mrkog uglja Zenica (RMUZ) već su petu noć prenoćili...