Početna Istaknuto Senad Pećanin: ‘Ako Bakir izgubi, mrtav je – politički! Ako Bakir pobijedi, mrtvi smo – država!’

Senad Pećanin: ‘Ako Bakir izgubi, mrtav je – politički! Ako Bakir pobijedi, mrtvi smo – država!’

48

Senad Pećanin: Pred BiH su još jedni izbori. Pitanje je da li se radi o stvarnoj mogućnosti izbora, ili tek o glasanju za iste likove koji su od političkih stranaka napravili preduzeća za višegodišnje, pa čak i višedecenijsko uhljebljenje i pljačku državnih resursa.

Ovogodišnje glasanje razlikuje se od svih prethodnih nakon agresije na Bosnu i Hercegovinu po tome što bi moglo biti sudbonosno po budućnost i opstanak države. Vezano za ovu činjenicu, postoji jedna dobra i jedna loša okolnost.

Loša je što će većinu glasova Srba i Hrvata dobiti stranke korumpiranih lidera koji više ne kriju svoju islamofobiju irasizam prema Bošnjacima i namjeru da ako ne uspiju dokusuriti Bosnu, od nje naprave tri mafiokratska, monoetnična bantustana. Kontinuitet podrške Beograda i Zagreba ovom projektu, koji je čak i Franjo Tuđman pokušavao sakriti, najbolje oslikava izjava predsjednika Hrvatske Zorana Milanovića.

On je prije nekoliko dana, pred kamerama, rekao da je hrvatski partner u BiH Milorad Dodik. Jedina razlika u odnosu na planove Miloševića i Tuđmana je što ovaj projekat, iz tek naizgled iz neobjašnjivih in nelogičnih razloga, podržavaju i Rusija i Amerika i visoki predstavnik Christian Schmidt.

Dobra okolnost je ona koja se potvrdila i o genocidnoj agresiji protiv naše zemlje. Bez pristanka Bošnjaka, planovi Beograda i Zagreba, Milorada Dodika i Dragana Čovića ne mogu biti realizirani.

Upravo iz ovog razloga ključna dilema glasanja, ako ona uopće postoji jeste, da li je za budućnost BiH važnije da Bakir Izetbegović izgubi u glasanju za člana Predsjedništva BiH, ili da Željko Komšić pobijedi.

Za sve one koji su spremni hladne glave analizirati rezultate vlasti dinastije Izetbegović i njihove stranke, ova dilema je lažna…

Ovo je sigurno sudbonosno glasanje za BiH, vjerujte! Dinastija Izetbegović je napravila najjadniju državu u Evropi! Izetbegović i njegovi sljedbenici su na slobodi samo zbog kastriranog pravosuđa!

Kolumna novinara i advokata Senada Pećanina objavljena je u petak u CKSK na Face TV.

Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaVijesti

Nakon skoro 10 godina sporova: Ministarstvo ponovo izdaje dozvolu za hidroelektranu Mirze Teletovića

Federalno ministarstvo okoliša i turizma pripremilo je novo rješenje kojim ponovo izdaje...

Vijesti

Nalozi za isplatu invalidnina za maj 2026. upućeni bankama

Federalno ministarstvo finansija saopćilo je da je osiguralo sredstva za isplatu invalidnina...

Promo

MOVE TV aktivirajte bez naknade i gledajte odmah!

Vaša televizija sada putuje s vama, omiljeni sadržaj je uvijek uz vas!...

Bosna i HercegovinaVijesti

U Vitezu neće biti javnog navijanja za Zmajeve: Općina odbila zahtjev

Odluka Općine Vitez da ne odobri organizaciju fan zone za praćenje nastupa...

Crna HronikaIstaknuto

Nesvakidašnji slučaj u bh. gradu – otac vezao sina za banderu

Banjalučka policija uhapsila je muškarca na Laušu koji je vezao sina za...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Državna agencija penzionerki isplatila 7.200 KM za obuku nove sekretarice

U Agencija za rad i zapošljavanje BiH, koja bi trebala da bude...

Smrtovnice

PINJO (Mustafa) NEDŽAD-Džadan 09.06.2026. u 18:00 sati

PINJO (Mustafa) NEDŽAD-Džadan 09.06.2026. u 18:00 sati

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Edin Avdić ukopan u Sarajevu, dženazi prisustvovao veliki broj ljudi

Porodica, prijatelji, kolege i brojni ljudi iz svijeta košarke danas su se...