Senad se bori u Ukrajini: Rusi su mi ubili porodicu, ako poginem ponosno će me vratiti u BiH

54

U Ukrajini se protiv ruske invazije bore i mnogi dobrovoljci iz drugih država, a među njima se našao i Bosanac i Hercegovac o kojem pišu i ukrajinski mediji.

Senad je proživio rat u BiH, nakon čega je otišao iz države i sada živi na relaciji između Poljske i Francuske. U Varšavi ima ženu i djecu, dok u Francuskoj radi i bavi se građevinskim poslom. Međutim, kaže da nikada neće zaboraviti ono što se dogodilo u njegovoj rodnoj državi prije tri decenije. Upravo to je jedan od razloga što se priključio ukrajinskoj vojsci.

Senad se za Hromadske prisjetio posljednjeg sukoba u BiH navodeći da su Rusi i tada u BiH ubijali na nemilosrdan način.

“Nekoć su mnogi Rusi došli u moju zemlju i pobili moju obitelj. Moje poznanike. Uništili su moju zemlju kao što danas uništavaju Ukrajinu”, rekao je on za ovaj medij.

Kako prenose, Senad je upravo to istaknuo kao razlog zašto je spreman položiti život da bi Rusi bili poraženi.
“Ja i svi ljudi iz Međunarodne legije – ne moramo se vratiti živi. Ako poginemo, ukrajinska zastava će ponosno visjeti na našim lijesovima i mi ćemo biti ponosno vraćeni u našu zemlju. Za razliku od ruskih pasa, koji će trunuti u ukrajinskom tlu”, rekao je.

Senad smatra da ako Rusi ne budu poraženi ovdje i sada, svijet može zaboraviti na sigurnost. Zbog toga smatra da učešćem u rusko-ukrajinskom ratu štiti i svoju obitelj koja živi u Poljskoj.

Uostalom, kako navodi, nakon što su mu Rusi 1995. ubili porodicu, više si ne može priuštiti rizikovati s njima.

Možda vas zanima

Slovenačko tržište rada pred izazovom: Do 14 posto radnika odlazi u penziju

Slovenačko tržište rada i dalje je stabilno, ali se u narednim godinama...

Košarkaši BiH nakon poraza od Turske treniraju danas i sutra u Kaknju

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine, koja je u četvrtak u Zenici rezultatom...

Neum očekuje uspješnu sezonu uprkos višim cijenama: Domaći gosti i dijaspora i dalje najbrojniji

Ljetna turistička sezona u Neumu ulazi u svoj najintenzivniji period, a iako...

Tragedija na Prenju: Na planini pronađeno tijelo

Na području planine Prenj pronađena je smrtno stradala osoba, saopćili su iz...

Lana Pudar se vratila u Mostar

Jubilarni 10. međunarodni plivački miting “Orka – Arena Cup 2026” okupio je...

Zakazana nova Skupština: Konaković ne odustaje od potapanja BH Telekoma

Nadzorni odbor BH Telecoma ponovo je zakazao sjednicu Skupštine ove kompanije za...

Hurtić najavio jaču podršku: Osobe s invaliditetom moraju imati jednaka prava

Ministar za ljudska prava i izbjeglice Bosne i Hercegovine Sevlid Hurtić održao...

Preminuo mladić koji je pao s krova Audija tokom proslave pobjede reprezentacije

Teška nesreća dogodila se 25. juna, pola sata iza ponoći, na glavnoj...