Početna Bosna i Hercegovina Crna Hronika SRBAC POGODILO RAZORNO NEVRIJEME: “MOGUĆE DA JE BIO MANJI TORNADO”

SRBAC POGODILO RAZORNO NEVRIJEME: “MOGUĆE DA JE BIO MANJI TORNADO”

115

Opštinu Srbac danas je pogodilo nevrijeme praćeno jakom kišom i vjetrom.

Pričinjena je materijalna šteta, a na pojedinim kućama vjetar je oštetio krovove.

Na FB stranici “BHmeteo” su objavljene fotografije razornog nevremena.

“Sudeći po količinama štete, moguće da je bilo pojave pijavice(manjeg tornada)”, napisali su iz BHMeteo.

Pripadnici Vatrogasne jedinice, Civilne zaštite i radnici Osnovne škole “Dositej Obradović” u Glamočanima uspjeli su u značajnoj mjeri da saniraju oštećenja na ovom objektu.

Dalibor Košutić, samostalni stručni saradnik za poslove Civilne zaštite opštine Srbac, rekao je Srni da je djelimično oštećen krov na zgradi Osnovne škole “Dositej Obradović” u mjesnoj zajednici Glamočani.

“Pored krova značajno je oštećena i vanjska fasada, ali uspjeli smo sanirati posljedice jutrošnjeg nevremena i obezbijediti prostor u okviru škole gdje se nastava odvija nesmetano”, naglasio je Košutić.

Prema njegovim riječima, porušena stabla i dio fasade koji se odvojio od zida predstavljali su opasnost za učenike i nastavno osoblje.

“Zahvaljujući brzoj intervenciji pripadnika Vatrogasne jedinice i Civilne zaštite i radnika škole uspjeli smo u značajnoj mjeri sanirati posljedice nevremena i adaptirati prostor za nesmetano odvijanje nastave”, kaže Košutić.

Na pojedinim putevima saobraćaj je usporen zbog drveća koje je palo.

Možda vas zanima

Ilustracija / Požar
Visoko

Požar u poslovnom objektu u Visokom: Brzom intervencijom vatrogasaca spriječena veća šteta

Putem telefonskog broja „121“ Operativnog centra civilne zaštite, Zeničko-dobojskog kantona, pružane su...

Sport

Mesi prvi fudbaler koji je igrao na šest mundijala

Argentinski fudbaler Lionel Mesi zvanično je ušao u istoriju kao prvi fudbaler...

Sport

Borac doznao eventualnog protivnika u drugom pretkolu Lige prvaka

Banjalučki Borac doznao je potencijalnog suparnika u drugom pretkolu Lige prvaka. Današnjim...

Bosna i HercegovinaVijesti

Magazinović optužio dio Hrvatskog sabora za političku agresiju na BiH

Namjera dijela vladajuće koalicije da u Hrvatskom saboru pokrene raspravu o budućem...

Visoko

ZDK isplatio treću ratu boračkih stipendija

Vlada Zeničko-dobojskog kantona osigurala je sredstva i izvršila isplatu treće rate stipendija...

Crna HronikaIstaknuto

Vandalizam kod Livna: Zapaljene zastave BiH

Mještani sela Golinjevo kod Livna prijavili su policiji da su tokom noći...

Visoko

Profesorica Halida Zilić: Znanje, život i ljubav prema mladima

Postoje profesori koji predaju gradivo i oni koji ostavljaju trag u životima...