Početna Istaknuto Suvlasnik “The Pirate Baya” poginuo u avionskoj nesreći u Sloveniji

Suvlasnik “The Pirate Baya” poginuo u avionskoj nesreći u Sloveniji

41

U avionskoj nesreći koja se dogodila na području Velike planine u Sloveniji poginuo je Carl Lundström (64) švedski poduzetnik i političar, poznat kao suvlasnik svjetski poznate piratske web-stranice The Pirate Bay.

Do nesreće je došlo u ponedjeljak kada je mali avion koji je poletio iz Zagreba pao na kolibu na području Velike planine u Sloveniji nakon što je izgubio kontakt s kontrolom leta.

Tokom uviđaja spasilačke ekipe uspjele su ući u planinsku kućicu i potvrdile da se unutra nalazi tijelo, a policija je saopćila kako vjeruje da tijelo pripada nestalom pilotu, švedskom državljaninu, ne navodeći njegov identitet.

Iako je uviđaj obavljen na mjestu nesreće, uzrok nesreće se još ne može potvrditi i okolnosti će se utvrđivati ​​u idućim danima, a istražioci su istaknuli kako će istraga biti zahtjevna.

Carl Lundström čiji su identitet objavili švedski mediji suvlasnik je stranice Pirate Bay koja omogućuje korisnicima preuzimanje filmova, serija, muzike, softvera i drugih digitalnih sadržaja putem BitTorrent protokola. Također bio je i član krajnje desne stranke Alternativa za Švedsku, a podržavao je i razne nacionalističke pokrete.

Možda vas zanima

Zaposlenik Suda BiH optužen da je prisvojio skoro 200.000 KM privremeno oduzetog novca

Sud Bosne i Hercegovine potvrdio je optužnicu protiv Seada Bublina, zaposlenika Suda...

Vodstvo FIFA-e priznalo pogreške, evo kakav je njegov stav prema Infantinu

Svjetska nogometna federacija (FIFA) priznala je da je napravila propuste u vezi...

Forto: Profesionalni vozači ne mogu više čekati – Evropskoj komisiji ponudili smo provodivo rješenje

Ministarstvo komunikacija i prometa Bosne i Hercegovine predložilo je Evropskoj komisiji privremeno...

Rudnici uglja u ZDK dobili dodatnih 30 dana za ovjeru knjižica za svoje zaposlene

Zavod zdravstvenog osiguranja Zeničko-dobojskog kantona omogućio je dodatni rok od 30 dana...

Severina predstavila novu pjesmu “Pozovi me ti”

Nakon što je pjesma “Nisam kriva ja” (“Bezosjećajna”) u samo šest dana...

Musa i Kenan Kamenjaš dobili veliko pojačanje u klubu

Dubai Basketball nastavlja jačati ekipu za novu sezonu Eurolige, a bh. reprezentativci...

Visoko: U Topuzovom Polju uhapšen zbog droge

Dana 05.08.2026. godine, u 17,10 sati, u mjestu Topuzovo polje, Grad Visoko,...

Teška nesreća: Četiri osobe ozlijeđene, među njima i dijete

Četiri osobe, među kojima i dijete rođeno 2025. godine, zadobile su teške...