Početna Bosna i Hercegovina Tokom velike policijske akcije “Mreža I” uhapšeno 18 osoba

Tokom velike policijske akcije “Mreža I” uhapšeno 18 osoba

47

U velikoj policijskoj akciji “Mreža I”, koju u saradnji s Kantonalnim tužilaštvom Zeničko-dobojskog kantona provodi Uprava policije MUP-a ZDK i mješoviti policijski timovi Kantona Sarajevo i Srednjobosanskog kantona, a koja je poduzeta zbog lišenja slobode i procesuiranje osoba koje su djelovale organizirano i koja se sumnjiče za izvršenje više krivičnih djela u vezi sa zloupotrebama opojnih droga i nedozvoljenog držanja oružja na području grada Zenice, Sarajeva, Travnika i Kaknja od jutros su pretresene 24 lokacije.

U okviru današnje akcije “Mreža I” i tokom navedenih pretresa u četiri grada Federacije BiH u Zenici je slobode lišno 16 osumnjičenih osoba, a na području Sarajeva i Kaknja po jedna osumnjičena osoba.


Tokom pretresa pronađena je i privremeno oduzeta određena količine opojnih sredstava, oružja, novca i drugih predmeta. Istražne radnje vezane za navedene aktivnosti su u toku i nakon saslušanja svih privedenih osoba i dokumentiranja svih aktivnosti nadležnom Kantonalnom tužilaštvu bit će proslijeđeni izvještaji i osumnjičene osobe predate na daljnji zakonski postupak, saopćeno je Feni iz Odjela za informiranje MUP-a Zeničko-dobojskog kantona.

Provedene policijske aktivnosti su nastavak opsežne policijske akcije kodnog naziva “Mreža”, koja je prošle godine provedena od Uprava policije Ministarstva unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona u saradnji s Kantonalnim tužilaštvom Zeničko-dobojskog kantona. Tada je na području ZDK izvršeno na desetine pretresa, veći broj osumnjičenih osoba lišen je slobode, a oduzete su i značajnije količine opojnih sredstava, nelegalnog oružja, novca i drugih predmeta koji potiču iz više vrsta krivičnih djela, prevashodno u vezi s opojnim sredstvima.


Možda vas zanima

Vijesti

Oblačno vrijeme i naredne sedmice u BiH, u četvrtak susnježica i snijeg

Narednu sedmicu u Bosni i Hercegovini obilježit će pretežno oblačno vrijeme ponegdje...

Bosna i HercegovinaVijesti

Gimnazija Mostar jedina iz BiH na velikom skupu u Briselu: Njihov tim među tri najbolja

Gimnazija Mostar jedina je škola iz Bosne i Hercegovine čija je aplikacija...

IstaknutoSport

Historijski uspjeh bh. biciklizma: Lejla Njemčević u Top 10 na najtežoj utrci svijeta

Najbolja bosanskohercegovačka biciklistkinja Lejla Njemčević i njena timska partnerica Faranak Partoazar uspješno...

Sport

Goggia osvajačica Malog kristalnog globusa u superveleslalomu

Talijanska skijašica Sofia Goggia osvojila je Mali kristalni globus u superveleslalomu na...

Crna Hronika

U Istanbulu se srušile zgrade, sumnja se na eksploziju plina

U istanbulskom okrugu Fatih srušile su se dvije zgrade. Prve procjene kažu...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Nikolaidis o Sarajevo safariju: “Svako ko je bio na Jevrejskom groblju zaslužuje metak u čelo”

Roman “Safari u Sarajevu“ Andreja Nikolaidisa priča je koju “pokreće“ majka kojoj...

SvijetVijesti

Iran: 2 miliona dolara za prolaz Hormuškim moreuzom

Iran nekim brodovima naplaćuje “naknadu od 2 miliona dolara” za prolazak Hormuškim...

Bosna i HercegovinaVijesti

Nakon Crne Gore i MUP ZHK zabranio blokadu granice od strane prevoznika

akon Crne Gore, i Uprava policije Ministarstva unutrašnjih poslova Zapadnohercegovačkog kantona zabranila...