Početna Istaknuto TRI RADNIKA RAIFFEISEN BANKE OSUĐENA NA ROBIJU: PRONEVJERILI 700.000 EURA

TRI RADNIKA RAIFFEISEN BANKE OSUĐENA NA ROBIJU: PRONEVJERILI 700.000 EURA

48

Županijski sud u Dubrovniku nepravomoćno je osudio troje bankarskih službenika na bezuvjetne kazne od tri i pol, odnosno dvije godine zatvora zbog pronevjere preko 700.000 eura nezakonitim korištenjem ovlasti, izvijestilo je državno odvjetništvo.

Zbog zloporabe povjerenja u gospodarskom poslovanju osuđeni su zaposlenici metkovske poslovnice Raiffeisen banke (RBA). Antonija Maslać i Zrinka Vlahović kažnjene su s tri i pol godine, a Davor Bačić s dvije godine zatvora, javlja Hina.

Tužiteljstvo je, ne navodeći identitete, izvijestilo da je presudom dosuđen djelomični imovinskopravni zahtjev RBA kojim se optuženicima nalaže solidarno isplatiti 448.054 eura, zajedno s pripadajućom kamatom, a u cijelosti se dosuđuje imovinskopravni zahtjev osiguravajućem društvu od 196.643 eura.


Optužnica je teretila troje bankara da su od siječnja 2016. do 9. travnja 2019., koristeći bankovne ovlasti trezorskog i blagajničkog gotovinskog poslovanja, sačinjavali naloge o prividnim novčanim kunskim i deviznim uplatama na svoje tekuće, devizne i žiro-račune drugih osoba.

Prema optužnici, troje bankarskih službenika niti članovi njihovih obitelji nisu stvarno uplaćivali svoj novac, nego su temeljem tako neistinito evidentiranih uplaćenih iznosa dalje koristili novac pohranjen u blagajni i trezoru. Državno odvjetništvo je izvijestilo u četvrtak da će o žalbi odlučiti po primitku pisanog otpravka nepravomoćne presude.


Možda vas zanima

BiznisIstaknuto

Rusmir Hrvić većinski vlasnik Sarajevo-osiguranja, preuzeo veliki paket dionica

Na Sarajevskoj berzi (SASE) danas je realizovana višemilionska transakcija kojom je grupacija...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Dva neradna dana za Prvi maj u FBiH

Iz ministarstva rada i socijalne politike je potvrđeno da će petak 1....

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Simboličino: Peć u Željezari Zenica ugašena uz sirenu za evakuaciju radnika

Gašenjem peći u Novoj Željezara Zenica, uz sirenu za evakuaciju radnika, simbolično...

IstaknutoSport

Snježni šampioni 2026: Dodijeljeni trofeji najboljim skijašima BiH

U svečanoj atmosferi Olimpijskog komiteta Bosne i Hercegovine (OK BiH) u Olimpijskoj...

Visoko

Siguran obrok za najugroženije: 500.000 KM za javne kuhinje u ZDK

Ministar za rad, socijalnu politiku i izbjeglice Antonio Šimunović potpisao je ugovore...

Crna Hronika

Maloljetnik na romobilu teško povrijedio pješakinju

U utorak, 21. aprila 2026. godine oko 14.50 sati, na pješačkoj stazi...

Crna HronikaIstaknuto

Trojica muškaraca osuđeni na ukupno 38 godina zatvora zbog silovanja djevojke u Sarajevu

Kantonalni sud u Sarajevu izrekao je prvostepenu presudu i proglasio krivim Benjamina...

Visoko

Obilježena godišnjica pogibije Hazima Dedića

Danas je u okviru programa „Dani otpora agresiji na području Grada Visoko“,...