Početna Istaknuto Trikovi bh. poduzetnika: Kada se upali crvena sijalica, napuštamo pogone, znači da ide inspekcija

Trikovi bh. poduzetnika: Kada se upali crvena sijalica, napuštamo pogone, znači da ide inspekcija

7

Jedan poduzetnik iz Visokog dosjetio se kako radnike držati neprijavljene, a ipak izbjeći sankcije inspekcije zbog toga, javlja bh. novinska agencija Patria.

Vlasnik jedne lokalne kompanije za preradu drveta u Visokom ugradio je dvije vrste sijalica u pogone svoje kompanije. Kade rade žute „obične“ sijalica znači da je zrak čist, i da radnici mogu raditi nesmetano, no kada se upale i crvene sijalice, znači da je inspekcija u krugu kompanije, i da se svi neprijavljeni radnici moraju kretati prema stražnjim vratima i otići do susjednog kafića, i tu ostati dok neko ne dođe po njih.


Crvene odnosno žute sijalice pali portir, kod kojeg inspekcija prvo mora doći, da bi uopšte ušla u kompaniju.

Jedan od bivših radnika ove firme ispričao je za Patriu kako je ovo veoma funkcionalan i siguran sistem, jer inspekcija ne može zaključiti ništa na osnovu boje sijalice. On kompaniji godišnje ostavlja milionske uštete od poreza, ali, nažalost, ide na štetu države i radnika, piše NAP.


Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Vlada FBiH povećala dnevnice za službena putovanja u državi s 25 na 45 KM

Vlada Federacije Bosne i Hercegovine je donijela uredbu kojom je izmijenila propis...

Visoko

Kenan Agić u podcastu „Biznis priče“: Od male radionice do evropskog tržišta

U novoj epizodi podcasta „Biznis priče“ gostovao je Kenan Agić, osnivač i...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Sudije i tužioci pod istragom zbog neprijavljene imovine

Ured disciplinskog tužioca (UDT) pokrenuo je šest disciplinskih postupaka protiv nosilaca pravosudnih...

Visoko

Gradonačelnik Ganić ugostio dr. Namira Halilovića – vrhunskog naučnika i ponos Visokog

Gradonačelnik Visokog Mirza Ganić danas je upriličio prijem za dr. Namira Halilovića,...

IstaknutoPromoVisoko

Mejrema Lemeš: Prva u Visokom s originalnim “Adaktarskim obrvama”

Moje ime je Mejrema Lemeš i vlasnica sam frizersko-kozmetičkog salona koji s...

BiznisIstaknuto

Navala na pelet: Ograničenje cijena prestalo da važi 31. decembra, koliko trenutno košta po toni?

Povećana potražnja za ogrijevom, uključujući pelet, u ovom zimskom periodu rezultat je...

Grad Visoko / Foto: Visokoin.com
VijestiVisoko

Slijedi zatopljenje: Temperature idu na plus 14

U centralnim, istočnim i sjevernim područjima Bosne, poslije podne, djelimično razvedravanje. Ponegdje...

Visoko

Pretres u Visokom: Policija pronašla drogu i opremu, jedna osoba lišena slobode

Dana 12.01.2026. godine, u poslijepodnevnim satima, policijski službenici Policijske stanice Visoko su...