Početna Bosna i Hercegovina Crna Hronika U Gradišci oduzete falsifikovane patike vrtoglave vrijednosti: Pogledajte kako su ih zamaskirali

U Gradišci oduzete falsifikovane patike vrtoglave vrijednosti: Pogledajte kako su ih zamaskirali

29

Ovlašteni službenici Uprave za indirektno oporezivanje u Carinskoj ispostavi Gradiška privremeno su oduzeli veću količinu falsifikovanih patika, čija se vrijednost procjenjuje na iznos od 1.757.400 KM.

 

Posebno je zanimljivo, a može se vidjetiu videu, kako je uvoznik pokušao „zamaskirati“ uvoz falsifikata poznatih svjetskih brendova patika.

Detaljnim pregledom pošiljke koja je bila prijavljena za uvozno carinjenje u Carinskoj ispostavi Gradiška pronađena je veća količina robe za koju se opravdano sumnja da se istom povređuju žigovi poznatih svjetskih robnih marki. Zbog toga je privremeno zadržano 11.716 pari patika koje na sebi nose žigove Nike i Puma, a čija se vrijednost na tržištu procjenjuje na iznos od 1.757.400 KM. Sporna roba je zadržana zbog osnovane sumnje da je istom učinjena povreda prava intelektualne svojine, a o čemu su se izjasnili zastupnici nosilaca pomenutih međunarodno registrovanih žigova. Carinski organi će preduzeti daljnje službene radnje u skladu sa Odlukom o provođenju carinskih mjera za zaštitu prava nosioca žiga.

Prilikom preduzimanja mjera iz svoje nadležnosti od strane ovlaštenih službenih lica UIO korištena je specijalizovana oprema, donirana od strane Ambasade SAD-a u BiH, putem Programa EXBS, kao i od strane UNDP/UNODC-a.

Uprava za indirektno oporezivanje BiH poziva sve građane da na otvorenu liniju UIO broj 080 02 06 07 prijave svaki oblik nelegalne trgovine, poreske ili carinske utaje. Svi pozivi su besplatni i potpuno anonimni.

Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaVijesti

CIK odbio prijavu Snage naroda za državni nivo zbog krivotvorenih potpisa

Centralna izborna komisija BiH je danas nastavila postupak ovjere prijava političkih subjekata...

Crna HronikaIstaknuto

Žena u Zavidovićima izbodena nožem, napadač uhapšen

Dežurni medicinski tehničar Službe hitne medicinske pomoći Zavidovići prijavio je jučer u...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Identifikovan problem u radu softvera za obradu biometrijskih podataka

Povodom upita medijskih kuća u vezi sa problemima u radu sistema za...

Visoko

U Gračanici kod Visokog pronađena droga, jedna osoba lišena slobode

Dana 02.06.2026. godine, u 20,55 sati, u mjestu Gračanica, od strane službenika...

Crna HronikaVisoko

Policijska kontrola u Visokom rezultirala hapšenjem zbog droge

Dana 02.06.2026. godine, u 08,40 sati, u mjestu Ravne, od strane službenika...

BiznisIstaknuto

Cijene nafte rastu zbog zabrinutosti oko mira u Iranu, dionice rastu zbog rasta tehnološkog sektora

Cijene nafte nastavile su rast, dok su mirovni pregovori na Bliskom istoku...

IstaknutoSvijet

Nova pravila na ulazu u Hrvatsku: Jedna greška može vas koštati paprene kazne

Od 1. juna 2026. godine započela je puna primjena novih evropskih pravila...

PosaoVisoko

Mesna industrija Vimes Visoko zapošljava: Otvoren konkurs za nove radnike

Zbog proširenja obima poslovanja Mesna industrija Vimes doo Visoko raspisuje konkurs za...