Početna Istaknuto VANREDNA SJEDNICA Dom naroda Parlamenta Federacije BiH ponovo o zabrani pušenja

VANREDNA SJEDNICA Dom naroda Parlamenta Federacije BiH ponovo o zabrani pušenja

53

Za ovu sjednicu je među brojnim drugim tačkama dnevnog reda planirano i izjašnjenje delegata o kontroli i ograničenoj upotrebi duhana, duhanskih i ostalih proizvoda za pušenje

Vanredna sjednica Doma naroda Parlamenta Federacije Bosne i Hercegovine sazvana je za danasu 12 sati u sjedištu tog parlamenta u Sarajevu.
U najavljenom obimnom dnevnom redu je više predloženih zakona, među njima zakon čiji je predlagač delegat Ivo Tadić, o vanrednom usklađivanju penzija ostvarenih po Zakonu o službi u Oružanim snagama BiH. Taj akt je Tadić predložio po hitnom postupku, dok je zakon o izmjenama Zakona o prodaji stanova na kojima postoji stanarsko pravo predložila, po skraćenom postupku, Federalna vlada.

Za ovu sjednicu je među brojnim drugim tačkama dnevnog reda planirano i izjašnjenje delegata o kontroli i ograničenoj upotrebi duhana, duhanskih i ostalih proizvoda za pušenje.

Informacija o analizi efekta primjene Odluke Vlade Federacije BiH o ograničavanju povećanja cijena snabdijevanja električnom energijom (“Službene novine Federacije BiH”, broj 3/22), (zahtjev JP „Elektroprivreda BiH“ d.d. – Sarajevo za odobrenje nastavka rada Bloka 4 u Podružnici Termoelektrana „Tuzla“ i Bloka 5 u Podružnici Termoelektrana „Kakanj“), s prijedlogom zaključka, također je jedna od najavljenih tačaka dnevnog reda.
Prema oficijelnoj najavi, sjednica će biti održana uz poštivanje svih propisanih epidemioloških mjera. Javnost će je moći pratiti putem streama na YouTube kanalu Doma naroda.

Možda vas zanima

Gradsko vijeće VisokoVisoko

U petak sjednica Gradskog vijeća Visoko: Razmatrat će se devet tačaka

Jučer je održana redovna sjednica Kolegija Gradskog vijeća Visoko na kojoj je...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Ni u Neumu više nije jeftino, cijene porasle: Evo koliko košta noć za porodicu

S toplijim vremenom i sezonom godišnjih odmora broj turista u Neumu se...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Slučaj “Sarajevo safari” pred zidom: Tužilaštvo nema dovoljno dokaza

Tužilaštvo u Milanu za sada nema dovoljno dokaza da zatraži podizanje optužnice...

Bosna i HercegovinaVijesti

Podrinjska medresa ponovo u vlasništvu Islamske zajednice

Podrinjska medresa u Zvorniku ponovo je u vlasništvu Islamske zajednice u Bosni...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Alarmantno: 620 kladionica u blizini banjalučkih škola, ko zarađuje na ovisnosti naše djece?

“Ukupno 640 kladionica je registrovano na teritoriji grada Banje Luke, a u...

Crna HronikaVisoko

Policija u Visokom uhapsila muškarca zbog posjedovanje droge

Dana 18.06.2026. godine, u 12,00 sati, u mjestu Arnautovići, od strane službenika...

BiznisVijesti

BiH u novom izazovu: Siva lista Moneyvala i pritisak za reforme

Delegacija EU u BiH saopštila je da su upoznati o odluci Radne...

SvijetVijesti

Govor šefa njemačkog giganta šokirao Evropu: Ukida se 50 hiljada radnih mjesta

Ingo Speich iz investicijske kompanije Deka slaže se s tim mišljenjem: “Volkswagen...