Početna Istaknuto VASKOVIĆ OTKRIO DETALJE HAOSA U SNSD-u: „Đajić napravio potez koji je razbjesnio Dodika, sprema se hapšenje Draška Stanivukovića…“

VASKOVIĆ OTKRIO DETALJE HAOSA U SNSD-u: „Đajić napravio potez koji je razbjesnio Dodika, sprema se hapšenje Draška Stanivukovića…“

148

-Ostaje se da vidi da li će okružni tužilac imati hrabrosti da naloži hapšenje Stanivukovića, zaključio je Vasković.

-Ljubo Ninković, predsjednik Skupštine Grada Banjaluka, po nalogu Vlade Đajića podnio je 16.01.2024. godine krivičnu prijavu protiv Draška Stanivukovića. Ninković je član SNSD-a, ali je u sukobu između Dodika i Đajića, koji prijeti da preraste u otvoreni rat, stao na Đajićevu stranu, piše novinar Slobodan Vasković, te nastavlja:

-Dodik je prije nekog vremena odlučio da Stanivukovića na predstojećim lokalnim izborima podrži za poziciju gradonačelnika Banjaluke. Stanivuković će zvanično biti predložen od PDP-a, ali se u suštini radi o Dodikovom kandidatu.

Dodikov igrokaz sa Stanivukovićem je kristalno jasan. On želi da preko njega nastavi da gospodari budžetom najvećeg grada u Republici Srpskoj. Za razliku od Igora Radojičića, koji se dobrim dijelom opirao Dodikovim zahtjevima za krčmljenjem gradske imovine, Stanivuković je u posljednje tri godine bespogovorno ispunjavao svaku njegovu želju.

Zato ne treba da čudi što se Dodik u posljednjih dvadesetak dana bori svim silama kako bi obezbijedio usvajanje rebalansa budžeta Grada Banjaluka. On je svjestan da je Stanivuković u 2023. godini potrošio oko 20 miliona KM na stavke koje nisu bile predviđene budžetom za tu godinu. Stanivuković je time počinio krivično djelo, koje sada on i njegov šef Dodik pokušavaju popeglati rebalansom budžeta.

Prema mojim izvorima iz Crvene Sekte, Dodik je u proteklim danima vršio snažan pritisak na koalicione partnere (SP, SPS, US, Demos, Saša Čudić i papak Aleksandar Petković) kako bi njihovi odbornici podržali rebalans budžeta. Osim toga, Dodik je pokušavao da ubijedi i odbornike SNSD-a da podrže rebalans, ali mu je za sada uspjelo da ubijedi u to samo Marinka Umićevića.

Osokoljen Dodikovom podrškom, Stanivuković je za 25.01. najavio održavanje sjednice Skupštine Grada Banjaluka, na kojoj on i Dodik očekuju izglasavanje rebalansa budžeta.

To se očigledno nije dopalo Đajiću, koji je istovremeno najavio proteste i blokadu Gradske uprave.

Od Okružnog javnog tužilaštva Banjaluka sam tražio i dobio odgovor, u kome se navodi da je to tužilaštvo formiralo predmet po krivičnoj prijavi koju je podnio Ljubo Ninković protiv Stanivukovića, kao i da je isti dodijeljen postupajućem tužiocu.

Ostaje se da vidi da li će okružni tužilac imati hrabrosti da naloži hapšenje Stanivukovića, zaključio je Vasković.

Možda vas zanima

Ova bi godina mogla biti najtoplija od kada postoje mjerenja

Požari haraju dijelovima Sjeverne Amerike i Evrope, smrtonosni toplotni talasi pogađaju gradove,...

Tešanj i Usora potpisali sporazum o zajedničkom ulaganju u Stadion Jošik u Tešanjci

Načelnici općina Tešanj i Usora potpisali su danas sporazum o zajedničkom ulaganju...

Uhapšen Aleksandar Nikolić: Osumnjičen za pomaganje u pokušaju ubistva Davora Dabića

Pripadnici Policijske uprave Istočno Sarajevo uhapsili su Aleksandra Nikolića iz tog grada...

KOPRIVICA MILUTIN-MIRA 05.08.2026. u 16:00 sati

Dodajte Visokoin.com u omiljene izvore na Googleu

Novinarka televizije BN napadnuta kod Doboja: “Ženska osoba je skočila na mene, istrčala sam vrišteći”

Novinarka BN televizije Vesna Vukmirović fizički je napadnuta jutros, 4. augusta, u...

MUP KS predstavio helikoptersku jedinicu, a sada traži pilotske usluge: Spiskat će još 1,2 miliona KM

MUP Kantona Sarajevo donio je odluku o pokretanju postupka javne nabavke pilotskih...

Edin Džeko: Ovo vjerovatno jeste posljednja moja sezona

Iskusni napadač na press konferenciji je poručio da i sa 40 godina...

Održan sastanak o Novoj Željezari, pregovori se nastavljaju sutra

U sjedištu Vlade Federacije Bosne i Hercegovine u Sarajevu danas je održan...