Početna Istaknuto VLASNIK “TV PINKA” SPREMAN ZA PSIHIJATRIJU: Ono što je danas uradio sa minobacačkim minama nije viđeno nigdje u svijetu (VIDEO)

VLASNIK “TV PINKA” SPREMAN ZA PSIHIJATRIJU: Ono što je danas uradio sa minobacačkim minama nije viđeno nigdje u svijetu (VIDEO)

36

Nadležni moraju odmah da uhapse Mitrovića

Željko Mitrović, vlasnik TV Pink na svom X profilu objavio je snimak na kojem se vidi kako sa lukom i strijelom ispaljuje minobacačku minu koja potom eksplodira. Vojni analitičar Aleksandar Radić za N1 kaže da je u pitanju „veoma opasna egzibicija kakvu svijet nije video“, da nadležni moraju odmah da uhapse Mitrovića, kao i da je to što radi apsolutno zabranjeno.

„Željko Mitrović koji lukom i strijelom ispaljuje minobacačke mine je nešto što svijet još nije video. Predstavlja sasvim nov i osoben pristup egzibicionizma. Reakcija na ovo treba da bude poziv psihijatru, da ga pregleda. Mitrovićeva egzibicija je do te mjere opasna i nenormalna, i postavlja se pitanje gdje je on to radio. Ako je na nekom od poligona MUP ili Vojske Srbije ili u krugu neke fabrike vojne industrije onda je i taj ko mu je to dozvolio da radi lud. Policija hitno mora da reaguje i uhapsi ga odmah. To što on radi je ne samo protiv zakona, već sa aspekta struke ne postoji mogućnost da se to racionalno objasni. To je ludilo i, ponavljam, lud je i onaj ko mu je to dozvolio. Ako postoje državni organi morali bi odmah da reaguju. Ja da sam na njihovom mjestu poslao bi odmah SAJ po njega“, rekao je za N1 vojni analitičar Aleksandar Radić.


On je dodao i da je ta minobacačka mina „ubojitija i efektnija u smrtonosnom dejstvu od artiljerijske granate istih dimenzija i kalibra“. Također je naveo i da se u Ukrajini takve mine ispaljuju iz dronova. “Očigledno je Mitrović kupio određenu količinu mina iz Krušika, pravio je i dronove koji nose te mine, a sada ih ispaljuje iz luka i strijele. Ovako nešto nikada nisam vidio, ovo je opasno, protivzakonito i nenormalno”, rekao je Radić.


Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Neviđena prevara u BiH: Primali penziju mrtvog čovjeka, uzeli 100.000 KM

Fond za penzijsko i invalidsko osiguranje RS suočava se sa ozbiljnim gubicima...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Šta donose Izbori 2026: Kružići, skeneri, rezultati iste noći!

Centralna izborna komisija Bosne i Hercegovine donijela je odluku o raspisivanju Općih...

IstaknutoMagazin

Budite dio završne scene nastavka filma Quo Vadis, Aida?

Produkcija Deblokada Sarajevo poziva žene svih generacija da im se pridruže kao...

Visoko

Gradonačelnik Mirza Ganić prisustvovao obilježavanju Dana OŠ “Safvet-beg Bašagić”

U Visokom je svečano obilježen Dan Osnovne škole “Safvet-beg Bašagić”, uz bogat...

Bosna i HercegovinaVijesti

CIK raspisao izbore za 4. oktobar 2026. godine

Centralna izborna komisija Bosne i Hercegovine raspisala je Opšte izbore u BiH...

Crna HronikaIstaknuto

Majka i rođak optuženi da su prisiljavali djecu na prosjačenje u Sarajevu

Kantonalni sud u Sarajevu potvrdio je optužnicu Tužilaštva KS protiv majke i...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

CIK sutra raspisuje Opće izbore u BiH: 3,4 miliona birača za 518 funkcija

Centralna izborna komisija (CIK) Bosne i Hercegovine sutra, 7. maja, donosi odluku...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Cijene su totalno lude: Da li bi ste platili 40 KM za kilogram trešanja?

Cijene trešanja na zagrebačkim pijacama opet su šokirale kupce, pišu hrvatski mediji....