Vogošća nemoćna i u Visokom

U okviru 9. kola rukometne Premier lige BiH, rukometaši visočke Bosne dočekali su Vogošću, posljednjoplasiranu ekipu na tabeli. U Bosni Prevent se u reprezentativnoj pauzi ništa novo nije desilo, četvorka:Ahić, Geko, Zečević i Selimović se izgleda oprostila od ove polusezone bar.

Međutim burno je bilo Bosninom protivniku. Ekipa koja je osvojila samo jedan bod u 8 kola, zasigurno se morala dobro zapitati o svojim premijerligaškim ambicijama. Kad su se zapitali, krivca su našli u treneru, Visočaninu i bivšem Bosninom treneru Zdenku Antoviću. A rješenje su našli u još jednom bivšem Bosninom treneru Senadu Skopljaku, popularnom Džangu. I imali su 10 dana da ih Džango pripremi za utakmicu u Visokom, međutim večeras nije imao recept, što zbog želje mladih Bosninih igrača, što zbog, smijem slobodno reći, slabog igračkog kadra kojim raspolaže što govori da nije bilo do trenera, možda.

Da se vratimo utakmici, gdje su gosti ipak sjajno otvorili utakmicu i u 9. minuti imali su 3 razlike, bilo je 2:5. Tu prednost su gosti održavali do 12. minute kada je bilo 4:7, a onda Bosna pravi seriju od 6:0, i preokreće rezultat u svoju korist. U 19. minuti je bilo 10:7 za Bosnu Prevent. Do kraja poluvremena gosti uspijevaju joše jednom doći do prednosti u 29. minuti kada je bilo 13:14, a onda Edhem Sirćo do kraja poluvremena postiže dva gola i Bosna odlazi na odmor se prednošću. Rezultat je bio 15:14.

Od početka drugog poluvremena do 38. minute igralo se, otprilike gol za gol, tada je rezultat bio 20:20, onda naši momci ponovo prave seriju, ovaj put od 3:0 i odlaze na 23:20. Prednost od tri gola naši održavaju do 50. minute, kada Vogošća pravi seriju od 3:0, i u 55. minuti uspijeva izjednačiti na 25:25. A onda odgovornost ne sebe preuzimaju Omanović i Sirćo koji u posljednih 5 minuta zajedno postižu 5 golova(prvi 3, drugi 2), i tako obezbjeđuju Bosni još jednu vrijednu pobjedu.
Koja dobija na težini zbog samopouzdanja mladih igrača Bosne, posebno danas sjajnih Omanovića, Vranca i Skopljaka.

Bosnin najbolji strijelac ponovo na domaćem terenu je Emil Bećar sa 10 golova koji se nažalost povrijedio na kraju, i ne znamo dokada će biti odsutan, Omanović je danas odigrao najbolju utakmicu u dresu prvog tima 7 puta je pogodio mrežu gostujućih golmana.Enes Sirćo se ponovo vratio na staro, sakupio je 12 odbrana, od toga i 3 sedmerca.

Kod gostiju Ljuca je pogodio 7 puta, a Mimić je dodao 6 golova. Golman Sidik Omerović je sakupio 9 odbrana.

RK Bosna Prevent- RK Vogošća 30:27(15:14)

Dvorana Mladost. Visoko. Gledalaca: 300. Sudije: Mladen Dragičević (Doboj), Vladimir Križanec (Banja Luka). Delegat: Alija Hasić (Tuzla). Isključenja: Bosna Prevent 4 minute, Vogošća 6 minuta. Sedmerci: Bosna Prevent: 5(4), Vogošća: 4(1).

Bosna Prevent: Sirćo(12odbrana, 3 sedmerca), Žiga , Vranac 3, Burić , Begović 1, Balta , Sirćo Ed. 5, Omanović 7, Bećar 10(4), Ahmetaš, Kadić, Hasečić, Semić, Skopljak 4 . Trener: Samir Jamaković.

Vogošća: Omerović (9 odbrana), Hadžić (6 odbrana), Špiljak, Kadrić , Kršo, Mimić 6, Šahinović 4, Đozo 1, Orhan 4, Dedić 3(1), Zilkić 2, Ljuca 7, Barlov. Trener: Senad Skopljak.

(VisokoIN/Jasmin Tajić)

Vezani članci

Tvrtko I Kotromanić: 633. godišnjica smrti prvog bosanskog kralja

Visokoin.com

Grad Visoko sa 11.070 zaposlenih na trinaestom mjestu u FBiH po broju zaposlenih

Bio je konobar, danas je poznati YouTuber Nuni: 38 dana strimovao 24 sata dnevno

Visoko: Uhapšen zbog posjedovanja droge