Početna Vijesti Za danas najavljene blokade puteva u BiH zbog poskupljenja goriva

Za danas najavljene blokade puteva u BiH zbog poskupljenja goriva

3

Građani Republike Srpske danas će, kako je najavljeno, u 17:00 časova na putevima zaustaviti svoja vozila na jedan sat i na taj način iskazati nezadovoljstvo zbog poskupljenja goriva, koje je za oko pola marke skuplje u odnosu na januar ove godine.

Cijena goriva na benzinskim pumpama u Republici Srpskoj po litru iznosi oko 2,25 do 2,39 konvertibilnih maraka.

Ovo je treće poskupljenje goriva u ovoj godini što je izazvalo nezadovljstvo kod građana jer to za posljedicu ima i povećanje cijena i ostalih životnih namirnica.

Sve se dešava nakon što su Srbiju u petak poslijepodne blokirali prosvjedi zbog poskupljenja goriva, a vozači su u nekim gradovima potpuno zapriječili prometnice zahtijevajući da država smanji poreze i svoj udio u cijeni benzina i dizela.


Sličan scenarij pripremaju, barem sudeći prema Facebook grupi “Stop poskupljenju goriva!!!”, i vozači u BiH, piše Večernji list BiH. Naime, više od 5,5 tisuća članova spomenute grupe najavljuje blokadu cesta diljem BiH. – Ovo se mora širiti dalje da cijela BiH bude obaviještena, znači, svi građani BiH 10. lipnja. 2018. u 17 sati staju na ulice gdje god se našli u tom trenutku, a bilo bi najbolje na glavnim ulicama… Pravimo zastoj na sat vremena svakog dana u 17 sati od 10. lipnja, pa dalje sve dok se cijene goriva ne smanje…”, navodi se u objavama korisnika na FB.


Možda vas zanima

SvijetVijesti

Kriza nezaposlenosti u Njemačkoj

Njemačka Savezna agencija za zapošljavanje upozorila je da su izgledi za pronalaženje...

Vijesti

Hladna jutra i mraz: Kakvo nas vrijeme očekuje uoči i tokom Nove godine

Bosnu i Hercegovinu u narednim danima očekuje stabilno, ali hladno vrijeme, uz...

Bosna i HercegovinaVijesti

Okončana dramatična potraga na Bjelašnici: Pronađene izgubljene osobe – “Kreću se prema vozilima”

Gorska služba spašavanja Stanica Sarajevo uspješno je okončala dramtični potragu na Bjelašnici....

Crna HronikaVijesti

Braća “Dalton” ostaju iza rešetaka zbog krađe 110 hiljada KM

Elvir i Zijad Jusufović iz Ilijaša, u javnosti poznati kao “braća Dalton”,...

SvijetVijesti

Meteorolog šokirao region: Stižu zima i snijeg kakvi nisu viđeni u posljednjih 40 godina

Najnoviji meteorološki proračuni ukazuju na mogućnost povratka zime kakvu Srbija nije iskusila...

Vijesti

Predložen pritvor za Ajanovića, mjere zabrane za Hakalović

Danas bi trebalo biti održano ročište Muhamedu Ajanoviću i Dalili Hakalović, koji...

SvijetVijesti

Napadi na Ukrajinu, Poljska zatvorila aerodrome i podigla avione

Ruske snage su napale tokom noći i jutra grad Kijev i nekoliko...

SvijetVijesti

U italijanskom selu rođena prva beba poslije 30 godina

Rođenje bebe Lare Bussi Trabucco u selu Pagliara dei Marsi u italijanskom...