Početna Magazin Za one koji i danas vole Ekatarinu Veliku: Koncerti in memoriam of EKV

Za one koji i danas vole Ekatarinu Veliku: Koncerti in memoriam of EKV

64

Koncertima se obilježava dvadeseta godišnjica od prerane Milanove smrti i to koncertima sa bivšim članovima Ekaterine Velike.

EKV je definitivno obilježio 80-e, bili su jedan od najuticajnijih i najpopularnijih bendova bivše države, a danas se njihova muzika s pravom smatra obaveznom lektirom. Milan, Bojan i Magi ostaju jedinstveni i nezamjenjivi. Bend koji oživljava Ekatarinu Veliku nastao je 2006. godine. Osnovan je kao fuzija muzičara, članova originalne postave EKV-a sa grupom ljudi koji su više od dvije decenije na muzičkoj sceni Beograda.

“Mi koncerte, upotpunjene i video artom, doživljavamo kao našu privilegiju da sa gostima na bini i publikom podijelimo fascinaciju svim tim genijalnim ljudima i njihovim idejama.”, kažu članovi benda.


A članovi su: Marko Milivojević, bubnjar sa najdužim stažom u EKV-u, koji je u EKV došao 1991. i svirao na albumima Dum Dum i Neko nas posmatra, kao i na live albumu Kao u snu. Dragiša Uskoković – Cima, koji je svirao na albumima Neko nas posmatra i Kao 8 snu, te na velikom broju živih svirki u to vrijeme. Tanja Jovičević, vokal; vođa i pjevačica kultnog benda Oktobar 1864., koja je pjevala na većini albuma EKV-a, te sarađivala sa skoro svim značajnim jazz muzičarima sa ovih prostora. Nemanja Dašić, vokal i gitara. Dejan Tomović – Tomke, na klavijaturama, koji je svojevremeno svirao u beogradskom bendu Vampiri. Teodor Jani, na gitari, ekscentrični Grk, zaslužan za novi EKV-ov zvuk na albumu Ljubav. Ujedno je i producirao albume Ljubav, Samo par godina za nas i Dum Dum. Najpoznatija uloga gitariste mu je u pjesmi 7 dana, gdje je na kraju pjesme odsvirao sjajan solo.

Koncerti će se održati u Sarajevu 7.novembra., u Mostaru 8. i Tuzli 9.novembra.


Možda vas zanima

Visoko

Visoko izdvaja 500.000 KM za poljoprivredu – podrška domaćim proizvođačima

U Gradskoj upravi Visoko je održan sastanak s predstavnicima poljoprivrednih proizvođača, na...

IstaknutoPriče

Supruga otišla i udala se: “Adnan ostao sam s tri djevojčice”

Teška životna sudbina zadesila je Adnana, oca tri male djevojčice, koji je...

SvijetVijesti

Slovenački politički zemljotres: Janša ponovo preuzima kormilo?

Slovenija proživljava jedan od najdramatičnijih političkih preokreta u svojoj modernoj historiji. Iako...

Visoko

U Visokom jutro oblačno, ostatak dana sunčaniji

Danas će u većem dijelu Bosne i Hercegovine prevladavati sunčano vrijeme uz...

Visoko

Raspisan konkurs: Gradska biblioteka Visoko traži novog direktora

Upravni odbor Javne ustanove Gradska biblioteka Visoko, Prijeko bb- Kulturni centar Altindag,...

Smrtovnice

ZVONIĆ (Avdo) SENIJA 18.04.2026. u 18:00 sati

ZVONIĆ (Avdo) SENIJA 18.04.2026. u 18:00 sati

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Saradnja sa dr. Habibovićem rezultirala desetinama uspješnih operativnih zahvata

Kliniku za ginekologiju i akušerstvo Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu posjetio je...

IstaknutoTehno

AI boom: EU krije podatke pod pritiskom Microsofta, Netflixa …

Microsoft i druge američke tehnološke kompanije uspješno su lobirale kod Evropske unije...