Zbog ove majice je otkazana utakmica između Fenerbahčea i Galatasaraya u Saudijskoj Arabiji

35

Utakmica Superkupa Turske između Fenerbahcea i Galatasaraya u Riyadu, otkazana je nakon što su lideri u Saudijskoj Arabiji zabranili da nogometaši na teren izađu u majicama s likom Mustafe Kemala Ataturka, osnivača Republike Turske.

Nogometaši Fenerbahčea i Galatasaraya su imali namjeru odati počast ocu turske nacije, ali se to se nije svidjelo Saudijcima, koji su to strogo zabranili.

Prema dostupnim informacijama, nogometaši su trebali izaći na zagrijavanje u bijelim majicama s likom Ataturka.

Saudijci su to zabranili igračima, kao i unošenje transfparenta s izjavom Kemala Ataturka – “Mir u kući, mir u svijetu”.

Navijači Fenerbahcea i Galatasaraya napravili su spektakularan doček nakon povratka igrača obje ekipe iz Saudijske Arabije.

Fenerbahce i Galatasaray u petak, 29. decembra, odbili su igrati finale turskog Superkupa u Riyadu zato što su Saudijci zabranili nogometašima da na 100. godišnjicu formiranja Republike Turske izađu u majicama sa likom Mustafe Kemala Ataturka na teren prije početka utakmice.

Utakmica je otkazana, a očekuje se uskoro i novi datum i mjesto odigravanja.

Možda vas zanima

MEGA EM otvorio prvi edukativni trening centar za autoreparaturu u BiH: Znanje kao temelj budućnosti struke!

Kompanija iz Visokog pokrenula je jedinstven edukacijski centar s ciljem podizanja standarda...

Donesen Program javnih investicija Federacije BiH 2026-2028. godina

Vlada Federacije Bosne i Hercegovine danas je na telefonskoj sjednici, na prijedlog...

Otkazana Čevljanska korida, stiže zamjena: Spremne Olovske Luke

Čevljanska korida, jedna od najpoznatijih tradicionalnih manifestacija u Bosni i Hercegovini, neće...

Ministar Adnan Sirovica u Visokom obišao korisnike programa stambenog zbrinjavanja

Ministar za boračka pitanja Zeničko-dobojskog kantona Adnan Sirovica, zajedno sa saradnicima i...

Otvoreno pismo Centralnoj izbornoj komisiji BiH: “Izmijenite sporni sadržaj glasačkog listića koji se tiče izbora članova Predsjedništva BiH”

Vijeće Kongresa bošnjačkih intelektualaca (VKBI) poziva Centralnu izbornu komisiju BiH da izmijeni...

Ministarstvo za ljudska prava i izbjeglice BiH osiguralo 70.000 KM za Dom zdravlja Stari Grad Mostar

JU Dom zdravlja Stari Grad Mostar realizirao je projekt “Unapređenje seksualnog i...

Hurtić stao uz 22 otpuštena radnika Komunalnog: Lično ću platiti njihove advokate

Ministar za ljudska prava i izbjeglice Bosne i Hercegovine Sevlid Hurtić sastao...

Ljubavna drama završila na sudu: Bivšem partneru razlupala automobil sjekirom

Okružno javno tužilaštvo u Trebinju podiglo je, a Osnovni sud u Foči...

Nedim Sladić otkrio do kada će temperature ići do 41 stepen

Temperature od 34 do 41 stepen zadržaće se najmanje do 5. avgusta,...