Početna Magazin Želim Sarajlijama prirediti veći spektakl od onog prije šest godina

Želim Sarajlijama prirediti veći spektakl od onog prije šest godina

17

Jedan od najpopularnijih pjevača i kompozitora regiona, Željko Joksimović, u sklopu svoje balkanske turneje u glavnom gradu BiH, na stadionu Koševo, održat će spektakularni koncert 19. avgusta, sa početkom od 21 sat. Tim povodom je Joksimović održao konferenciju za medije u “Alta Shopping Centru”, gdje je poručio da očekuje još veći spektakl nego prije šest godina kada je svojoj publici priredio večer za pamćenje.

– To je jedan od najvećih koncerata moje karijere koji nikada neću zaboraviti. Više od 40.000 ljudi se okupilo na stadionu, od početka su u glas pjevali moje pjesme, a energija i atmosfera je stvarno bila veličanstvena. Sada dolazim sa željom da napravimo nešto još ljepše i bolje, spremili smo repertoar pun iznenađenja. Pun sam pozitivnog naboja, nema treme, ali ima odgovornosti da sve bude kako treba, jer želim da ispunim očekivanja publike. Zaista se nadam pravom muzičko scenskom spektaklu – rekao je Joksimović.


Koncert je dio promotivne turneje najnovijeg Željkovog albuma, kojim je dostigao vrhunac u svom profesionalnom radu, kao kompozitor, autor muzike i izvođač.

– Mnoge pjesme su se odmah izdvojile kao hitovi, kao što su “Nisam te zbog lepote voleo”, “Isto je”, “Zvezda”, “Nerado”, “Olovni vojnik”. Drago mi je da ih je publika zavoljela na prvo slušanje i da nailaze na odlične reakcije. Bit će i starijih numera, kao što su “Ljubavi”, “Zaboravljaš”, “Telo vreteno”, “Varnice”… Poseban ugođaj za publiku biće i nekoliko pjesama iz projekta Balkan Bazar, u sklopu čega ću pjevati i pjesmu “Miljacka”. Ipak, spremili smo i razna iznenađenja kada je riječ o izboru pjesama, siguran sam da će se publici dopasti – dodao je Željko.


Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaVijesti

Ljekari protestovali u Tuzli – Moramo spriječiti odlazak ljekara iz javnog zdravstvenog sistema

Ljekari okupljeni u Strukovnom sindikatu doktora medicine i stomatologije Tuzlanskog kantona danas...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Poslodavci razočarani: Nastavak agonije na tržištu rada u FBiH

Udruženje poslodavaca u entiteta Federacije Bosne i Hercegovine izrazilo je žaljenje zbog...

Bosna i HercegovinaVijesti

Velika čast za Selmu Efendić: Balerina NPS nastupa u Mariboru

Selma Efendić, balerina Narodnog pozorišta Sarajevo, pozvana je u SNG Maribor povodom...

Visoko

Hapšenje u Visokom: U vozilu Golf pronađena droga

Dana 12.03.2026. godine, u 20,25 sati, u mjestu Paljike, od strane službenika...

Iliustracija / Foto: Visokoin.com
Visoko

U Visokom oštetio ulazna vrata na kući, policija ga lišila slobode

Dana 12.03.2026. godine, u 09,40 sati u mjestu Muhašinovići, od strane lica...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Ramo Isak u sudnici rekao da je dobio povišen šećer nakon Faćinih “presica”

U Općinskom sudu u Sarajevu održano je ročište Amiru Pašiću Faći, a...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

SOS Dječija sela: Napravljen je veliki iskorak za djecu bez roditeljskog staranja u FBiH

Na sjednici Predstavničkog doma Parlamenta Federacije Bosne i Hercegovine razmatran je i...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

17-godišnja djevojka napustila bolnicu nakon mjesec dana borbe

Mjesec dana nakon tramvajske nesreće koja je potresla Sarajevo i odnijela život...