Početna Istaknuto ZLATKO MILETIĆ UZBURKAO DUHOVE: „Oni su osuđivani kriminalci, nasilnici, narkomani, to ne može završiti dobro…“

ZLATKO MILETIĆ UZBURKAO DUHOVE: „Oni su osuđivani kriminalci, nasilnici, narkomani, to ne može završiti dobro…“

121

Upitan zbog čega HDZ kroz izborni integritet želi riješiti izbor člana Predsjedništva BiH iz reda hrvatskog naroda, kaže da bilo kakav administrativni preustroj BiH u tom smislu, pa makar on podrazumijevao neke procedure u izbornom zakonu – nije dobar.

Zlatko Miletić, predstavnik stranke Za nove generacije kazao je za FTV da je Evropa zakasnila kada je u pitanju Milorad Dodik koji Trojku i građane ove zemlje drži kao taoce, i da je intencija onih što vladaju od državnih institucija napraviti domove naroda.

Upitan zbog čega HDZ kroz izborni integritet želi riješiti izbor člana Predsjedništva BiH iz reda hrvatskog naroda, kaže da bilo kakav administrativni preustroj BiH u tom smislu, pa makar on podrazumijevao neke procedure u izbornom zakonu – nije dobar.

„S obzirom na to da zastupam hrvatski narod kada je u pitanju Dom naroda, shvatam tu vrstu frustracije, ali ne shvatam način kako HNS i HDZ to pitanje pokušavaju riješiti. Mislim da oni idu pogrešnim putem. Oni to neće moći ostvariti u Parlamentu BiH i to se ne radi na taj način“, poručio je on.

Dodao je da je Čović trebao biti na crnoj listi prije deset godina.

„Južna interkonekcija je jedna od stvari kojom on ucjenjuje Vladu FBiH i na neprimjeren način hoće da ostvari partijski utjecaj na čitav taj proces. To ne treba dozvoliti“, istakao je on.

No, posebno je zanimljiv Miletićev istup o političarima koji obnašaju visoke fukncije u Bosni Hercegovini i njihovom integritetu.

Pogledajte video!

Možda vas zanima

Velika investicija u Visokom: Sinsay, JYSK, Pepco, dm i LC Waikiki stižu u grad

Gradonačelnik Visokog Mirza Ganić i ministar unutrašnjih poslova ZDK Emir Vračo obišli...

U Šibeniku pronađena dva glisera ukradena u Švedskoj, vrijede 220.000 evra

Šibenska policija je u saradnji sa splitskim policajcima pronašla na području Šibenika...

Pozivom na broj 17056 darujete 2 KM za malog Edina Mahmutovića iz Ilijaša.

Dragi naši prijatelji, prenosimo vam apel majke za njenog sina Edina: “Iza...

Delegacija Zeničko-dobojskog kantona prisustvovala obilježavanju Dana Općine Olovo: Dobra saradnja za bolju budućnost svih građana Olova

Delegacija Zeničko-dobojskog kantona, koju su predvodili premijer Nezir Pivić i predsjedavajući Skupštine...

Najbolja bh. skijašica doživjela prijelom noge na treningu

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija doživjela je povredu tokom treninga veleslaloma u...

Vlada FBiH odobrila 70.000 KM za transport stradalih planinara s Elbrusa

Vlada Federacije Bosne i Hercegovine odobrila je danas 70.000 KM za transport...

Pokrenut apel za Đemilu Merdan iz Visokog: Pomozimo joj da ponovo stane na svoje noge

Udruženje Pomozi.ba pokrenulo je apel za Đemilu Merdan iz Visokog, koja je...

SAZNAJEMO: Kakanjski rudari ponovo obustavili proizvodnju

Kakanjski rudari ponovo su obustavili proizvodnju, saznaje Visokoin.com . Prema informacijama “Visokoin.com”,...