Početna Bosna i Hercegovina Zmajevi i zmajići za djecu regije: Zajedno smo jači!

Zmajevi i zmajići za djecu regije: Zajedno smo jači!

34

Nogometni Zmajevi danas su sa 100 djevojčica i dječaka sa i bez poteškoća u razvoju sa stadiona ‘Otoka’ poslali poruku podrške djeci ugroženoj poplavama u Bosni i Hercegovini, Srbiji i Hrvatskoj.

Kako bi pomogli mališanima da što prije zaborave sve ono što im se desilo, specijalni gosti Zmajeva na Otoci bili su dječaci i djevojčice iz Maglaja, Zavidovića, Zenice, Nemile i drugih dijelova BiH, a sve pod pokroviteljstvom UNICEF-a, Sportskih igara mladih, N/FSBiH, Specijalne olimpijade i Opštine Novi Grad.

“Zahvaljujem se UNICEF ambasadoru Edinu Džeki i njegovim suigračima i nadam se da je ova utakmica bar na kratko vratila osmijehe na lica djece koja najviše pate u ovakvoj situaciji. UNICEF nastavlja pružati hitnu pomoć u koordinaciji sa brojnim partnerima i ostalim UN agencijama, kao i prikupljati dodatna donatorska sredstva za podršku dugoročnom oporavku nakon katastrofe”, izjavila je predstavnica UNICEF-a u BiH, Florence Bauer

Početni udarac na utakmici izvela je djevojčica Ajla iz Udruženja ‘Srce za djecu oboljelu od raka’. Ona je Zmajevima poželjela svu sreću na Svjetskom prvenstvu, sa nadom da će nam nakon prvenstva donijeti trofej.


Naš Zmaj Edin Džeko uručio je donaciju 41 para Prve BH patike zavodu ‘Mjedenica’, čime je još jednom pokazao svoje veliko srce i spremnost da pomogne, a dječica iz Goražda uručila su poklon pakete djeci iz Nemile.

“Djeci želimo da sto prije nađu svoje domove i da se vrate svojim kućama. Poslala sam im puzzle, medu, lutkicu, slatkiše i hranu”, ispričala je devetogodišnja Ranija Boloban koja je danas navijala za Zmajiće.

Jedna lopta, 111 igrača i preko 3.000 razdraganih navijača na tribinama, bili su dio velikog spektakla, sa kojeg je poslata poruka u svijet sa apelom da se pomogne porodicama koje su stradale u poplavama širom regije. Utakmica je završena rezultatom 2:0 za djecu, naše zmajiće, ali su pobjednici bili svi, mališani i reprezentativci koji su nam još jednom pokazali da svi imamo jednake mogućnosti i prava.

zmajevi_djeca_sve

(VisokoIN)


Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaVijesti

Sahranjeni sveštenik Nenad Mitrić i njegova supruga

U Brodu i Derventi danas je dan žalosti zbog pogibije sveštenika Nenada...

Crna HronikaIstaknuto

Optužen za nasilje nad ženom: “Odeš li u policiju, dženaza ti je”

Osnovni sud u Trebinju potvrdio je optužnicu protiv Š.V. (44) iz Berkovića...

Sport

Rukometaši Izviđača u polufinalu EHF kupa

Rukometaši Izviđača plasirali su se u polufinale EHF kupa. Prvak Bosne i...

SvijetVijesti

Iran izveo žestok udar na Haifu: Srušena zgrada, spasioci izvlače ljude

Iran je danas izveo snažan udar na izraelski grad Haifu, pri čemu...

Sport

Džumhur bez plasmana na ATP turnir u Monte Carlu

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur nije se uspio plasirati na ATP turnir...

Sport

Esmir Bajraktarević osvojio titulu s PSV-om!

Fudbaleri PSV Eindhovena matematički su obezbijedili treću uzastopnu titulu prvaka Holandije, pet...

SvijetVijesti

Iran: Hormuz ostaje zatvoren dok nam ne nadoknadite štetu!

Hormuški moreuz ponovo će se otvoriti za tranzit tek kada se prihodi...

Biznis

Dva miliona dana bolovanja u FBiH u godini: Ponuđeno rješenje

Prošlo je mjesec dana od kada je predsjednik ESV-a Safudin Čengić najavio...