Zmajevi u Brazilu brutalno pokradeni od novozelandskog amatera

Reprezentacija BiH oprostila se od Svjetskog prvenstva porazom od Nigerije rezultatom 1:0. Ali mnogo više od poraza gorak okus ostavila je sudijska krađa novozolenadskog amatera koji je prvo u 21. minuti poništio regularan gol za našu reprezentaciju, ali su sudije svirale nepostojeći ofsajd.

Ponovljeni i usporeni snimak poništenog gola pokazuje da Edin Džeko nije bio u ofsajdu. Osam minuta kasnije, nakon očiglednog faula nad Emirom Spahićem Nigerijci su došli u vodstvo 1:0 preko Odemwingieja.

Izabranici selektora Safeta Sušuća trudili su se nakon ovoga nametnuti svoju igru i imali su nekoliko izglednih šansi, ali lopta nije uspijevala završiti u nigerijskom golu. Posebno će ostati upamćena stativa Edina Džeke u devedeset i nekoj minuti. Ipak ne treba zaboraviti da je ovo prvi nastup BiH na Mundijalu i da svakako trebamo biti zadovoljni i samim odlaskom u Brazil.

Razočarana lica Zmajeva nakon što je Novozelanđanin odsvirao kraj govore dovoljno o tome koliko su željeli ostvariti pobjedu. BiH će odigrati još jednu utakmicu bez ikakvog rezultatskog značaja sa slekcijom Irana 25. juna u Salvadoru.