Početna Istaknuto Zmajevi večeras traže senzaciju protiv Portugala i nadu za plasman na EURO 2024

Zmajevi večeras traže senzaciju protiv Portugala i nadu za plasman na EURO 2024

60

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras će na Bilinom polju ugostiti selekciju Portugala u okviru 8. kola kvalifikacija za Euro 2024.

Zmajevi snažnog protivnika dočekuju nakon pobjede protiv Lihtenštajna i znatno bolje igre pod Savom Miloševićem nego je to bio slučaj pod kormilom Faruka Hadžibegića, ali i Mehe Kodre.

Selektor je bio veoma optimističan pred ovaj meč, ali i svjestan da se radi o jakoj selekciji. Selektor je istakao kako ne bi bio sretan sa jednim bodom.

“Ne bi bio zadovoljan. Nama sutra trebaju tri boda, ako želimo da ostanemo u priči. Može da se desi da budemo dobri i zadovoljni rezultatom, a da izgubimo. Ne očekujemo da će igrati imalo drugačije, znam mentalitet Portuglaca. Znam da će igrati da pobijede. Ako bude izmjena u timu, ti igrači sigurno neće biti ništa lošiji od onih koji su igrali ranije. Žele savršen rezultat u kvalifikacijama. Biće teško za nas”, kaže Milošević.


S druge strane kapiten Zmajeva Edin Džeko je neko ko veoma dobro poznaje Portugalce. Ipak, ističe kako se kroz godine mnogo toga promijenilo, ali ono što je trajno su on i Cristiano Ronaldo.

“Jasno je svima da je Portugal favorit, kao što je bio na početku kvalfikacija. Mi nismo bili na svom nivou, tokom cijelih kvalifikacija. Bilo ko da prognozira, reći će da će Portugal lagano pobijediti. Imamo kvalitet nisamo uspjeli pokazati u zadnjim utakmicama. U svakom slučaju, pokušat ćemo odigrati najbolje što možemo, da pokažemo kvalitet koji nas je krasio u Ligi nacije. To smo odigrali najbolje u zadnjih godina. Trebamo da imamo puno sreće, jer Portugal je ekipa koje će sve da kazni. Ne zavisi sve od nas, to je ekipa sa toliko kvaliteta, da iz jedne šanse može promijeniti tok utakmice. Dat ćemo sve od sebe, u to sam 100% siguran”, rekao je kapiten Zmajeva Edin Džeko.

U prvom susretu koji su ovi timovi odigrali 17. juna ove godine Portugal je slavio sa 3:0. Dva gola je postigao Bruno Fernandes, dok je jedan dodao Bernardo Silva.

Utakmica između BiH i Portugala igra se večeras od 20 sati i 45 minuta.


Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaVijesti

Bećirović u Tešnju: Bajram nosi poruke mira, humanosti i međusobnog poštovanja

Predsjedavajući Predsjedništva BiH Denis Bećirović, nakon bajram-namaza u Banjoj Luci, posjetio je...

BiznisIstaknuto

Govedina iz Južne Amerike stizala u BiH uprkos zabrani

Dok Evropska unija tek od septembra uvodi rampu za proizvode iz Brazila,...

Bosna i HercegovinaVijesti

UIO BiH: Četvrtkom i petkom duži rad Carinske službe u Gradišci

Carinska služba u Carinskoj ispostavi Gradiška radiće četvrtkom i petkom produženo do...

Magazin

Tradicija se nastavlja: Benjamina Karić sugrađanima dijelila bajramske baklave

U srdačnoj i prazničnoj atmosferi građanima su upućene poruke mira, zajedništva, solidarnosti...

Visoko

JAVNI KONKURS za izbor i imenovanje Izvršnog direktora za tehničke poslove JKP „Visoko“ d.o.o. Visoko

JKP „Visoko“ d.o.o Visoko raspisuje Javni Konkurs za izbor i imenovanje Izvšnog...

Crna Hronika

Maloljetnici povrijeđeni nakon pada sa kvada

Dva maloljetnika iz Kneževa povrijeđena su u utorak, 26. maja, nakon što...

IstaknutoSvijet

Više od 1,7 miliona vjernika dočekalo Kurban-bajram u Meki

Više od 1,7 miliona vjernika je Kurban-bajram dočekalo u Mekki tokom obavljanja...