Početna Istaknuto ZORANA ŠPRAJCA KAZNIO YOUTUBE ZBOG IZVJEŠTAJA O PALESTINI

ZORANA ŠPRAJCA KAZNIO YOUTUBE ZBOG IZVJEŠTAJA O PALESTINI

31

Ne vjerujte snimkama razorene Gaze, ubijene i ranjene djece, gladnih i žednih civila

Zoran Šprajc, popularni hrvatski TV voditelj, u svojoj sinoćnjoj epizodi emisije “Stanje nacije” osvrnuo sa na prošlosedmično izdanje kada je govorio o izraelskim napadima na Gazu.

Tada je Šprajc Izrael okarakterisao kao terorističku državu zbog njihovih metoda koje koriste kao odmazdu za napad Hamasa koji se dogodio 7. oktobra.

Šprajc je kazao kako ga je zbog takvih komentara kaznio i YouTube. Sarkastično je prokomentarisao kako je “Gaza postala jedno od najljepših područja na svijetu”.

– U prošloj emisiji dogodio nam se propust, jer smo govoreći o zbivanjima u Pojasu Gaze istakli kako u obračunu s terorizmom i Izrael koristi terorističke metode te time zapravo i sama postaje teroristička zemlja. To je možda bio pomalo promašen pristup zbog osjetljivih snimki iz Gaze zbog kojih je platforma YouTube ograničila pristup tim snimkama naše emisije, iako ih je cijeli svijet gleda danonoćno na društvenim mrežama i u televizijskim emisijama.


Dakle, ne vjerujte snimkama razorene Gaze, ubijene i ranjene djece, gladnih i žednih civila. Jer nakon nedavne Humanitarne intervencije Izraela u Pojasu Gaze, da ne kažem Specijalne humanitarne operacije u Pojasu Gaze, to je postalo jedno od najljepših područja na svijetu. U njemu se djeca sretno i veselo igraju na prekrasnim pješčanim plažama ili na Play Stationu uživaju u trećem nastavku Balkan Warsa.

Pa ponekad djeca možda i prasnu, ali od smijeha, ne od bombi. A zahvaljujući izraelskim investicijama i ulaganjima u ekonomiju Gaze, dostignuta je skoro puna zaposlenost i standard koji premašuje standard civila u Tel Avivu koji sa zavisnošću gledaju kako žive njihova braća Palestinci u Gazi, rekao je Šprajc.


Možda vas zanima

BiznisIstaknuto

Rusmir Hrvić većinski vlasnik Sarajevo-osiguranja, preuzeo veliki paket dionica

Na Sarajevskoj berzi (SASE) danas je realizovana višemilionska transakcija kojom je grupacija...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Dva neradna dana za Prvi maj u FBiH

Iz ministarstva rada i socijalne politike je potvrđeno da će petak 1....

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Simboličino: Peć u Željezari Zenica ugašena uz sirenu za evakuaciju radnika

Gašenjem peći u Novoj Željezara Zenica, uz sirenu za evakuaciju radnika, simbolično...

IstaknutoSport

Snježni šampioni 2026: Dodijeljeni trofeji najboljim skijašima BiH

U svečanoj atmosferi Olimpijskog komiteta Bosne i Hercegovine (OK BiH) u Olimpijskoj...

Visoko

Siguran obrok za najugroženije: 500.000 KM za javne kuhinje u ZDK

Ministar za rad, socijalnu politiku i izbjeglice Antonio Šimunović potpisao je ugovore...

Crna Hronika

Maloljetnik na romobilu teško povrijedio pješakinju

U utorak, 21. aprila 2026. godine oko 14.50 sati, na pješačkoj stazi...

Crna HronikaIstaknuto

Trojica muškaraca osuđeni na ukupno 38 godina zatvora zbog silovanja djevojke u Sarajevu

Kantonalni sud u Sarajevu izrekao je prvostepenu presudu i proglasio krivim Benjamina...

Visoko

Obilježena godišnjica pogibije Hazima Dedića

Danas je u okviru programa „Dani otpora agresiji na području Grada Visoko“,...