Zrinjski se plasirao u play-off Konferencijske lige i ostvario najveći klupski uspjeh

Nogometaši Zrinjskog su se plasirali u play-off Konferencijske lige nakon što su u dvomeču bili bolji od kazahstanskog Tobola. U prvom susretu odigranom prije sedam dana u Mostaru slavili su Plemići rezultatom 1:0, a danas je u Kazahstanu bilo 1:1.

Tobol je od početka današnje utakmice jasno pokazao svoje namjere da što prije stignu do pogotka, ali ni Zrinjski se nije samo branio. U prvih 20 minuta igre Tobol je imao čak tri dobre šanse, dok je Zrinjski opasno zaprijetio preko Barišića.
Hrabra igra Mostaraca isplatila se u 34. minuti kada je mladi ofanzivac Zrinjskog Ćuže sjajno protrčao po desnoj strani i preciznim udarcem matirao golmana domaćih za 0:1.

Šest minuta prije odlaska na odmor mogao je Zrinjski i udvostručiti vodstvo, ali je Jukiću nakon progiravanja Bilbije u posljednji tren pobjegla lopta pa je loše šutirao iz dobre pozicije. Ostalo je 0:1 na poluvremenu.

Tobol je do izjednačenja došao nakon samo osam minuta igre u drugom poluvremenu. Tošić je sjajno proigrao Deblea koji je ušao u šesnaesterac i vrlo preciznim udarcem matirao Čondrića za 1:1.

Janković je potom u 65. minuti sjajnim udarcem pogodio stativu, a onda je Tobol propustio dvije velike prilike u samo šest minuta.

Utakmica je praktično bila riješena devet minuta prije kraja utakmice kada je Bilbija ukrao jednu loptu i krenuo sam ka golu, a onda je golman Mokin rukom odbranio van šesnaesteraca i zaradio direktno isključenje. Nisu uspjeli domaćini do kraja susreta postići gol za preokret pa je moglo početi veliko slavlje igrača Zrinjskog koji su tako ostvarili najveći klupski uspjeh na međunarodnoj sceni.

Zrinjski će u play-offu Konferencijske lige igrati protiv poraženog iz duela kvalifikacija za Evropsku ligu između Olympiakosa i Slovana. Revanš meč ovih rivala igra se večeras od 20:30 sati, a u prvom susretu odigranom u Grčkoj bilo je 1:1. Susreti play-offa Konferencijske lige su na rasporedu 18. i 25. augusta.