Početna Bosna i Hercegovina Bakir vs. Šemso: Izetbegović dobio podršku od svih regionalnih odbora iz RS-a

Bakir vs. Šemso: Izetbegović dobio podršku od svih regionalnih odbora iz RS-a

4

Svi predsjednici regionalnih odbora iz entiteta RS pružili su podršku Bakiru Izetbegoviću za još jedan mandat na čelu stranke.

 

Stranački kongres će se održati 14. oktobra u sarajevskoj dvorani Zetra, a ambicije za čelo stranke imaju aktuelni predsjednik stranke Bakir Izetbegović te zastupnik u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH Šemsudin Mehmedović.

 

Sa terena se kandidature očekuju do 25. septembra, a da bi neko postao kandidat potrebna mu je podrška najmanje tri kantonalna ili regionalna odbora, ili 15 općinskih odbora ili 30 članova Glavnog odbora SDA.

 

Bakir Izetbegović će podrškom iz RS već imati dovoljno podrške za kandidaturu.

 

– S obzirom na to da se bliži kraj mandata aktulenom stranačkom rukovodstvu, mi, predsjednici regionalnih odbora SDA sa područja entiteta RS, osjećamo potrebu da Vam se zahvalimo za sve što ste u protekom periodu uradili za osnaživanje održivog povratka u entitet RS s pozicije predsjednika SDA, ali i člana Predsjedništva Bosne i Hercegovine. Vaše apelacije Ustavnom sudu kojima je spriječen gubitak državljanstva BiH za stotine hiljada naših ljudi, spriječeno katastarsko oduzimanje imovine u entitetu RS, “Dan RS-a” proglašen neustavnim i niz drugih procesa koje ste vodili, s pravom se mogu smatrati državničkim potezima – piše u pismu koje je uputilo šest predsjednika regionalnih odbora iz RS.

 

Oni mu zahvaljuju i na tome što se brine o ekonomskom statusu povratnika i to na način da je omogućio povoljnu tursku liniju kredita od 100 miliona eura i sa nivoa FBiH povećao sredstva za povratak.

 

– Uduplan budžet za povratak omogućio je realizaciju značajno većeg broja projekata kojima se podržava održiv povratak, a vjerujemo i da će se u skorije vrijeme realizirati i Vaša ideja o zakonu kojim bi određeni fiksni procenat federalnog budžeta bio usmjeren u podršku povratnicima. SDA u Vašim mandatima na njenom čelu vodila je državnički odgovornu, dosljednju politiku u interesu Bosne i Hercegovine, Bošnjaka, ali i svih građana kojima je naša Domovina na srcu. Takva politika je SDA pozicionirala kao ubjedljivo najjaču politiku organizaciju u Bosni i Hercegovini. Zbog svega navedenog, imate našu punu podršku da i u narednom mandatu predvodite SDA – naveli su.

Možda vas zanima

BiznisBosna i HercegovinaVijesti

Potekao gas u Kiseljaku, prvi ga dobio “Lidl”

Simboličnim puštanjem u rad prve dionice distrubitivne gasne mreže u poslovnoj zoni...

Bosna i HercegovinaVijesti

Mještani Donje Jablanice kraj godine dočekuju s istim problemima i ljutnjom na zvaničnike

Mještani Donje Jablanice, koji i nakon 14 mjeseci od nezapamćenih poplava koje...

IstaknutoVisoko

Bajkeri velikog srca: MK Karo obradovao mališane u Visokom

Članovi Moto kluba Karo danas su obradovali mališane širom Visokog podjelom novogodišnjih...

Bosna i HercegovinaVijesti

U Muzeju književnosti i pozorišne umjetnosti BiH održan festival “Djeca su vojska najjača”

Festival “Djeca su vojska najjača” održan je u subotu u Muzeju književnosti...

Bosna i HercegovinaVijesti

Led na Kupresu napravio pravi haos, vozila sletjela s puta

Led koji se jutros, 21. decembra, stvorio na Kupresu, napravio je pravu...

Bosna i HercegovinaVijesti

Nakon Hatidže Čolaković, preminula i Samija Cerić, druga modna ikona Sarajeva

Nekoliko dana nakon smrti modne ikone Sarajeva Hatidže Čolaković, preminula je i...

Bosna i HercegovinaVijesti

Dva mjeseca do ramazana: Uočen polumjesec na nebu iznad Abu Dabija

Polumjesec sedmog hidžretskog mjeseca redžeba i jednog od četiri sveta mjeseca u...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

FBiH ukida otkup kazne za teška djela, RS ostaje pri diskrecionom modelu

Federacija BiH ukida mogućnost otkupa kazne za pedofiliju, trgovinu ljudima i seksualno...