Početna Bosna i Hercegovina Bevanda: Potrebno je smanjiti troškove direktorima i čelnim službenicima državnih agencija

Bevanda: Potrebno je smanjiti troškove direktorima i čelnim službenicima državnih agencija

14

Usaglašeno je 99 posto stvari s Ministarstvom finansija, koje je završilo značajan dio posla, rekao je u intervjuu za Večernji list BiH predsjedatelj Vijeća ministara BiH Vjeloslav Bevanda, povodom odgađanja sjednice Vijeća ministara za narednu sedmicu, jer nisu usaglašene sve tehniče pojedinosti oko proračuna za 2012. godinu.

“Sada proračunski korisnici s Ministarstvom finansija i riznice vode razgovore i pregovore mogu li se njihovi zahtjevi, odnosno korekcije uklopiti u predloženi proračunski okvir koji je utvrđen na sjednici Nacionalnog fiskalnog vijeća”, kaže Bevanda.

Naglasio je da svi potezi koji su predviđeni u ovoj godini neće biti dramatični niti će ugrožavati bilo koju osobu i što je najvažnije bilo koju državnu instituciju.


Istakao je da se u dobrome dijelu slaže s prijedlozima sindikata koji predlažu i neke druge mjere oko ušteda u državnim agencijama i službama.

“Prije svega, mislim da je potrebno smanjiti troškove za reprezentaciju, direktorima i čelnim službenicima iz tih agencija. Naime, ne možemo provoditi mjere štednje samo smanjivanjem plaća djelatnicima tih službi, nego i na ovim često nepotrebnim troškovima nad kojima nije bilo nadzora”, rekao je Bevanda.

Donošenje proračuna, ističe, usporava sve aktivnosti.

“Nadao sam se da će biti donesen do 31. marta i da nije bilo političkih manipulacija sasvim sam siguran kako bismo ga imali”, zaključio je Bevanda.

(VisokoIN/Fena)


Možda vas zanima

Bosna i Hercegovina

Na predstojećoj plenarnoj sjednici: Ustavni sud BiH mijenja pravila

Ustavni sud BiH na predstojećoj plenarnoj sjednici, koja je zakazana za 30....

Vijesti

Nova godina, stari problemi: Izrazito zagađen zrak u bh. gradovima

Izrazito zagađen zrak prekrio je jutros, prvog dana nove, 2020. godine Sarajevo,...

IstaknutoVisoko

Hindija: Koliko je Visočane koštao čistač ulica i je li ga direktor kupio sam od sebe?

Javno komunalno preduzeće Visoko na osnovu odluke Grada Visoko prije nekoliko mjeseci...

VijestiVisoko

Za deset mjeseci u BiH više od 1,2 miliona turista

BiH je za deset mjeseci posjetilo 1.292.636 turista, što je za 12,4...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Godišnje se u prosjeku od narkotika liječi oko 2.000 ljudi u FBiH

U Federaciji BiH /FBiH/ godišnje se u prosjeku od narkotika liječi oko...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Od mina ugroženo više od pola miliona stanovnika u BiH

Trenutna veličina sumnjive opasne površine u Bosni i Hercegovini iznosi 1.061,32 kilometara...

Bosna i Hercegovina

Vlašić i dalje top zimska destinacija u središnjoj Bosni

Vlašić je i dalje najpopularnija zimska turistička destinacije u središnjoj Bosni, a...

Bosna i Hercegovina

U Mostaru prva smrt od gripe

U Mostaru je jučer zabilježen prvi slučaj smrti od posljedica gripe. Preminula...