Elvedina Muzaferija osvojila prve ovosezonske bodove u Svjetskom kupu

Elvedina Muzaferija na današnjem spustu u Cortini d'Ampezzo osvojila je svoje prve ovosezonske bodove u Svjetskom kupu.

Nakon što je najboljoj bh. skijašici jučer u italijanskom skijalištu prvi bod ove sezone izmakao za samo dvije stotinke, Muzaferija je na današnjem spustu zauzela 25. mjesto.

Muzaferija je današnju utrku završila s vremenom 1:35.75, što je za 2.25 sekunde bilo lošije od pobjednice Ragnhild Mowinckel.

Drugo mjesto pripalo je Jacquelini Wiles (+0.35), a treće Sofiji Goggiji (+0.44).

Muzaferija je danas osvojila šest bodova. U ukupnom poretku Svjetskog kupa u spustu sada se nalazi na 40. mjestu.

Vezani članci

Muzaferija u Drugoj strani: Kad god pogledam planine i izlazak sunca budem zahvalna na prilici da skijam i radim ono što volim

Visokoin.com

Muzaferija danas u finalu Svjetskog kupa skija s najboljim startnim brojem u karijeri

Bećirović: Elvedina Muzaferija je sportska heroina BiH