Početna Bosna i Hercegovina KCUS izgubio spor protiv djevojčice Nadin Smajlović i njenih roditelja

KCUS izgubio spor protiv djevojčice Nadin Smajlović i njenih roditelja

8

Kantonalni sud u Sarajevu donio je presudu kojom se odbija žalba KCUS-a protiv Nadin Smajlović i njenih roditelja, a vezano za objavljivanje ličnih podataka iz radnog odnosa Amine Smajlović, objavom ličnih podataka o porodičnoj anamnezi Denisa Smajlovića te zbog povrede prava na privatnost maloljetne Nadin Smajlović, saznaje Avaz.

Općinski sud u Sarajevu ranije je donio žalbu kojom je KCUS bio dužan isplatiti naknadu porodici Smajlović, a KCUS je uputio žalbu na navedenu presudu.


Podsjećamo, sve navedeno je ostavština Sebije Izetbegović, bivše direktorice KCUS-a, koja je odbila da liječi djevojčicu Nadin Smajlović.

Nakon što se ovaj slučaj pojavio u javnosti, ona je pokušavala da pravda svoje postupke, a na način da je objavljivala podatke koje po ljekarskoj profesiji nije smjela.

– Pravda je spora, ali dostižna – kazala je kratko Amina Smajlović za Avaz.


Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaVijesti

Od 5. februara penzije veće za 11,6 posto, od jula više od 17 posto

Dom naroda Parlamenta Federacije Bosne i Hercegovine danas je usvojio izmjene i...

Visoko

Od porodične firme do regionalnog proizvođača: Ermin Neimarlija gost podcasta „Visoki – biznis priče“

U četvrtoj epizodi podcasta „Visoki – biznis priče“ donosimo inspirativnu priču o...

Bosna i HercegovinaVijesti

Policija upozorava: Cyber kriminal u porastu, kradu putem Vibera

Policija Brčko distrikta BiH u prethodnom periodu evidentirala je više slučajeva prevara...

Bosna i HercegovinaVijesti

Izetbegović: Izabrat ćemo najboljeg kandidata za Predsjedništvo BiH

Predsjednik Stranke demokratske akcije (SDA) Bakir Izetbegović izjavio je da Predsjedništvo stranke...

Visoko

Civilna zaštita Visoko izdala upozorenje zbog mogućih poplava

Obzirom da je Federalni hidrometeorološki zavod izdao crveno upozorenje zbog padavina u...

RukometSport

Živojin Ilić i Lazar Ristić nova pojačanja MRK Goražde

Rukometaši Goražda u nastavak sezone Premijer lige BiH ući će sa dva...

Bosna i HercegovinaVijesti

Otkriven tik-toker koji je objavljivao sadržaje u policijskoj uniformi

Pripadnici Odjeljenja kriminalističke policije, pod nadzorom Kantonalnog tužilaštva Tuzlanskog kantona, započeli su...