Muzaferija zauzela 47. mjesto u spustu Val d'Isereu

Predstavnice Švicarske Jasmine Flury i Joana Haehlen dominirale su u utrci spusta na stazi u francuskom Val-d'Isereu, u drugoj utrci spusta FIS Ski World Cupa.

Jasmine Flury slavila je s vremenom 1:43:47, a njena sunarodnjakinja završila je trku na drugoj poziciji sa 22 stotinke zaostataka.

Treći stepenik pobjedničkog postolja pripao je Corneliji Huetter iz Austrije, koja je za pobjednicom kasnila 24 stotinke.

Sofiga Goggia bila je četvrta, Ilka Štuhec iz Slovenije zauzela je mjesto broj pet.

Naša Elvedina Muzaferija startala je s brojem 33 i utrku završila na predposljednjem 47. mjestu sa zasotatkom od 4.64 sekunde u odnosu na prvoplasiranu Flury.

“Ne mogu biti zadovoljna, jer znam da mogu bolje. Nažalost, rezultat je dobrim dijelom takav i zbog tehničkih problema s pripremom skija za ovu trku. Staza je teška i jako duga. Sutra nas očekuje superveleslalom, nadam se i bolji plasman”, poručila je Muzaferija nakon utrke.

Vezani članci

Muzaferija u Drugoj strani: Kad god pogledam planine i izlazak sunca budem zahvalna na prilici da skijam i radim ono što volim

Visokoin.com

Muzaferija danas u finalu Svjetskog kupa skija s najboljim startnim brojem u karijeri

Bećirović: Elvedina Muzaferija je sportska heroina BiH