Početna Bosna i Hercegovina Premijer Plevljak i ministar Trifunović ugostili uspješne omladince ZDK

Premijer Plevljak i ministar Trifunović ugostili uspješne omladince ZDK

27

Uspješne omladince Zeničko-dobojskog kantona, o čijim uspješnim rezultatima ostvarenim na olimpijadama i sportskim takmičenjima su pisali i mediji, ugostio je premijer Fikret Plevljak sa ministrom za obrazovanje, nauku, kulturu i sport Mirkom Trifunovićem.

Vlada ZDK će novčano nagraditi ove zlatne momke, kako bi im se dodatno zahvalila na postignutim rezultatima, navodi se iz sjedišta ZDK.

– Vi ste naša svjetlost, naša budućnost i mi smo ponosni na vas i vaše rezultate, – kazao je ministar Trifunović.

– Volio bih da vam postignuti uspjesi budu motiv da i dalje ulažete u sebe i postižete tako dobre rezultate, kako bi se i ubuduće viđali ovim povodom, – istakao je premijer Plevljak.


Prijemu su prisustvovali Nedim Hadžić iz Zenice, uspješan student II godine master studija elektrotehnike na „Vrije University“ u Amsterdamu i predsjednik Udruženja studenata elektrotehnike Evrope, Harun Hindija iz Visokog, osvajač srebrene medalje na Olimpijadi iz matematike u Argentini i brucoš na Prirodno- matematičkom fakultetu Univerziteta u Sarajevu, Haris Poturković iz Zenice, osvajač zlatne medalje na Olimpijadi iz njemačkog jezika u Frankfurtu, Dino Marković iz Zenice, član šahovskog kluba „Preporod“ i aktuelni prvak ZDK i FBiH i viceprvak BiH do 12 godina, Adnan Balta iz Visokog, član RK „Bosna- Prevent“ i najbolji igrač Juniorskog prvenstva BiH u rukometu, zatim članovi Atletskog kluba „Zenica“, Dejan Mileusnić iz Zenice, balkanski prvak u bacanju koplja, Amel Tuka iz Kaknja, balkanski prvak u trci na 800 metara i Mesud Pezer iz Zenice, osvajač V mjesta na Svjetskom juniorskom atletskom prvenstvu u bacanju kugle.

Okupljeni “zlatni momci” su iznijeli premijeru Plevljaku i ministru Trifunoviću svoje impresije sa takmičenja, spotske ambicije i želje u daljnjem školovanju, javila je Press služba ZDK.

(VisokoIN)


Možda vas zanima

Visoko

Centar Visokog pod svjetlima: Noćni kadrovi iz zraka

Centar Visokog u noći 25. decembra 2025. godine zabilježen je kroz objektiv...

IstaknutoVisoko

Kafa u kafiću, cigareta ispred – nova svakodnevica za građane Visokog

Ove zime i u gradu Visokom počinje potpuna primjena Zakona o kontroli...

Visoko

U toku radovi na javnoj rasvjeti u Šošnjama i Dolovima

Grad Visoko započeo je realizaciju projekta izgradnje javne rasvjete u naseljima Šošnje...

Visoko

“Ja sam Alen” – knjiga o hrabrosti i identitetu biće predstavljena u Visokom

U Kulturnom centru “Altindag – Visoko” u četvrtak, 11. septembra 2025. godine,...

Visoko

Ekološki užas u srcu Visokog – spaljuje se smeće, niko ne reaguje (VIDEO)

Dok nadležni u Gradskoj upravi Visoko uredno primaju redovne plate, u naselju...

Grad Visoko / Foto: Visokoin.com
Visoko

Ljeto na vrhuncu: U BiH nerednih dana i do 41 stepen

U Bosni i Hercegovini danas će preovladavati sunčano vrijeme. Vjetar slab do...

Visoko

Saobraćajna nezgoda u Ozrakovićima: Jedna osoba lakše povrijeđena

U ponedjeljak, 23. juna 2025. godine, oko 07:05 sati, u mjestu Ozrakovići...

Visoko

Zbog rušenja objekata kod Sebilja – privremena izmjena režima saobraćaja u Visokom

Gradska uprava Visoko obavještava građane da će zbog izvođenja radova na rušenju...