Početna Istaknuto Šest žrtava u eksploziji u slovenskoj tvornici

Šest žrtava u eksploziji u slovenskoj tvornici

127

Broj smrtnih žrtava u nesreći koja se u četvrtak dogodila u kemijskoj tvornici u slovenskom Kočevju povećao se na šest, nakon što je sinoć u ljubljanskom Kliničkom centru umro jedan od dvojice radnika koji su u eksploziji i požaru dobili teške opekline, potvrdio je direktor tvrtke Melamin Srečko Štefanič.
Očekuje se da će policija danas izaći s prvim rezultatima istrage o nesreći, no u poduzeću ocjenjuju da je do nje došlo ljudskom greškom.

Uzrok za tragični događaj najvjerojatnije je ljudska greška jednog od zaposlenih, do koje je došlo prilikom prepumpavanja sirovine u skladišni prostor, kazao je još jučer Štefanič, dodavši da je došlo do tragične zabune, odnosno zamjene dviju sirovina.

U nesreći je poginula jedna osoba zaposlena u Melaminu, tvrtki koja proizvodi melaminske smole koje se koriste u kemijskoj, papirnoj, gumarskoj i građevinskoj industriji, te petoro djelatnika jedne tvrtke iz Ljubljane koji su u prostoru gdje je došlo do eksplozije trebali popraviti elektroinstalacije.

Možda vas zanima

Duraković traži reakciju nadležnih institucija zbog događaja na vašaru u Bratuncu

Potpredsjednik Republike Srpske Ćamil Duraković oglasio se na platformi X povodom sinoćnjih...

Džeko izazvao pomamu u Schalkeu, a otkrio i zanimljiv detalj: “Malo sam sramežljiv”

Edin Džeko za veoma kratko vrijeme postao je jedan od najvećih miljenika...

Borac nakon jedanaesteraca prošao u play off Konferencijske lige

Prvak Bosne i Hercegovine Borac Banja Luka sinoć je, u okviru 3....

Saobraćajna nesreća u Hercegovini: Teško povrijeđen maloljetni motociklista

U saobraćajnoj nesreći koja se u četvrtak, 13. augusta, dogodila na regionalnoj...

Skandalozni snimci iz Bratunca: Masa u transu pjevala pjesmu ‘Ne volim te Alija’, prisustvovao i bivši ministar Nešić

Na tradicionalnom vašaru „Makivije Bratunac 2026“, koji se održava pod sloganom „Veliki...

Tabaković nakon hat-tricka: Kao napadaču, golovi su moj posao

Haris Tabaković bio je junak Salzburga u remiju 3:3 protiv Pafosa, postigavši...

Pretresen ministar zdravstva FBiH Nediljko Rimac: POSKOK mu oduzeo mobitel i računare

Pripadnici Posebnog odjela za suzbijanje organiziranog kriminala i korupcije (POSKOK) Federalnog tužilaštva...

Vikend donosi žegu do 37 stepeni, a onda slijedi promjena koju su mnogi čekali

U Bosni i Hercegovini tokom vikenda preovladavat će sunčano i veoma toplo...