Početna Bosna i Hercegovina Uhapšeni bokseri koji su brutalno pretukli 24-godišnjaka

Uhapšeni bokseri koji su brutalno pretukli 24-godišnjaka

2

Policija je danas privela Danijela Topalovića, reprezentativca BiH, i Darka Jarića, obojica su članovi banjalučkog Bokserskog kluba Slavija, zbog učestvovanja u tuči u kojoj je tokom vikenda premlaćen Vladimir Orašanin (24) iz Banje Luke, pišu Nezavisne novine.

Izvor banjalučkog lista blizak istrazi objasnio je danas da će Topalović i Jarić biti saslušani kako bi se zajedno sa ostalim utvrdile okolnosti vezane za fizički obračun u banjalučkom naselju Obilićevo, koji se odigrao 12. maja ove godine, iza ponoći.

“Ono što je za sada poznato jeste da je došlo do narušavanja reda i mira na potezu između kluba ‘Mistik’ i pekare ‘Klas’ i tada su povrijeđene četiri osobe, među kojima najteže Vladimir Orašanin, s kojim je u društvu bio i Aleksandar Matić. Radilo se, kako sada stvari stoje, o tuči između dvije grupe mladića, a policija nastoji utvrditi tačne okolnosti, kao i tačan broj osoba koje su učestvovale u ovoj tuči”, naveo je izvor blizak istrazi.

Detaljnije informacije o čitavom slučaju policija je konačno najavila za sutra.

Sa druge strane, Vesna Orašanin, majka pretučenog mladića, tvrdi da se u čitavom slučaju pokušava sakriti ime još jednog poznatog boksera, te da nisu tačne informacije da su u tuči učestvovale grupe mladića, kako se to nastoji prikazati, već samo njezin sin sa jedne i trojica boksera sa druge strane.

Podsjetimo, Orašanin je student treće godine informatike u Beču, a u Banju Luku je došao protekle sedmice kako bi proslavio petogodišnjicu mature. U subotu iza ponoći njega i društvo, dok su se vraćali iz kluba ‘Mistik’, napalo je više boksera, a Orašaninu je slomljena jagodična kost, vilica i zadobio je nagnječenja po cijelom tijelu.

(VisokoIN)

Možda vas zanima

SvijetVijesti

Australski heroj Ahmed al-Ahmed dobio ček od 2,5 miliona dolara

Australski “junak” Ahmed al-Ahmed, rođen u Siriji, koji je oborio i razoružao...

VijestiVisoko

Visoko pod gustim zagađenjem: Preporuka da se izbjegava boravak vani

U večernjim satima, 18. decembra u 22 sata, u Visokom je zabilježen...

SvijetVijesti

Francuski “Doktor Smrt” osuđen na doživotni zatvor

Francuski sud osudio je bivšeg “zvijezdu” anesteziologa na doživotni zatvor nakon što...

Bosna i HercegovinaVijesti

KUZIP ZDK o masovnom trovanju u Varešu: U vodi nije zabilježeno prisustvo olova

Kantonalna uprava za inspekcijske poslove ZDK je akt o trovanju olovom, zabilježenom...

Crna HronikaVijesti

Pritvoren zbog pokušaja ubistva: U kafani nožem ubo muškarca

Kantonalni sud u Zenici odredio je prtvor B.A. osumnjičenom za pokušaj ubistva...

SvijetVijesti

Vlasnik Beograda na vodi: Nije mi se svidio grad, pun je bio smeća i migranata

Mohamed Alabbar, vlasnik kompanije Eagle Hills koja ima većinski udio u Beogradu...

Crna HronikaVijesti

Potvrđena optužnica protiv Amira Pašića Faće zbog prijetnji na TikToku

Općinski sud u Sarajevu potvrdio je optužnicu Tužilaštva KS protiv Amira Pašića...

Bosna i HercegovinaVijesti

EU dala 13,5 miliona eura BiH za upravljanje migracijama

Evropska unija izdvojila je 13,5 miliona eura Bosni i Hercegovini za potrebe...