Početna Istaknuto Upražnjena stolica Milorada Dodika na otvorenju Sajma u Mostaru

Upražnjena stolica Milorada Dodika na otvorenju Sajma u Mostaru

38

Ambasadorica Države Izrael za BiH Galit Peleg u utorak je svečano otvorila Međunarodni sajam gospodarstva 2023. u Mostaru koji je 24. put ugostio privrednike iz regije i svijeta, kao i brojne regionalne državnike i goste.

Direktorica Mostarskog sajma Dalfina Bošnjak kazala je prilikom prigodnog obraćanja kako će se tokom sajma koji traje do subote, 6. maha, organizirati mnoštvo poslovnih i tematskih konferencija, stručnih skupova i okruglih stolova.

Pored ambasadorice Izraela za BiH Peleg i direktorice Sajma gospodarstva Bošnjak, prisutnima su se obratili gradonačelnik Mostara Mario Kordić, predsjednik Vlade Federacije BiH Nermin Nikšić, predsjednica Vlade Republike Srbije Ana Brnabić, predsjednik Vlade Republike Hrvatske Andrej Plenković i predsjedavajuća Vijeća ministara BiH Borjana Krišto.


Zanimljivo je da je u najavi pozdravljen i predsjednik RS Milorad Dodik, koji je trebao doći u Mostar, kao što je dolazio i prethodnih godina. Međutim, on se nije pojavio. U prvom redu u dvorani, gdje su sjedile visoke zvanice, Dodika nije bilo. Zvaničnog objašnjenja Dodikovog izostanka nije bilo, pa se nameće pitanje kako i zašto su zahladili odnosi između Dodika i Čovića.

Nakon pozdravnih govora, visoke delegacije su krenula u obilazak sajamskog izložbenog prostora.

Na sajamskom izložbenom prostoru u Mostaru danas se predstavlja više od 700 izlagača iz 30 država, a među njima su neke od najjačih firmi iz Izraela, ovogodišnje zemlje-partnera.

Organizatori su istaknuli kako je napravljen dodatni iskorak u odnosu na prethodne godine te da je Međunarodni sajam gospodarstva Mostar 2023. velika prilika za upoznavanje privrednika, a sve s ciljem što većeg ulaganja u budućnosti u BiH.

 


Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaVijesti

Imate iskustvo, ali ne i diplomu? Evo kako ga možete pretvoriti u ECTS bodove

Univerzitet u Sarajevu organizator je APEL okruglog stola koji će biti održan...

Crna HronikaIstaknuto

Nakon nesreće na neispravnom toboganu osmogodišnjak ostao bez prsta

U Brezi je 16. aprila došlo do teške nesreće na jednom dječijem...

SvijetVijesti

Kardinal Puljić: U BiH “puno kuharica, a preslan ručak”

Drugi je dan TradFesta u Zagrebu, manifestacije koja okuplja domaće i inozemne...

Bosna i HercegovinaVijesti

Duge kolone putničkih vozila na ulazu u BiH

Na graničnim prelazima: Izačić, Velika Kladuša, Hadžin Potok, Kostajnica, Gradina, Gradiška i...

Bosna i HercegovinaVijesti

Tišina koja para dušu: U Vlasenici klanjana dženaza za šest žrtava

Šest žrtava proteklog rata ukopano je danas na kolektivnoj dženazi u Šehidskom...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Vučić o Sarajevo safariju: Promašili su mi rame na kojem nosim pušku

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je u subotu da su oni koji...

Bosna i HercegovinaVijesti

Danas kolektivna dženaza u Vlasenici: Konačan smiraj za šest žrtava na Šehidskom mezarju Rakita

Posmrtni ostaci šest žrtava proteklog rata spremni su za ukop na kolektivnoj...

Sport

Derbi na Grbavici: Željezničar dočekuje Velež u 31. kolu

Večeras od 20.45 sati na stadionu Grbavica igra se derbi 31. kola...