Uvjerljiva pobjeda Bayerna, Inter poražen bez ispaljenog metka

Fudbaleri Bayerna savladali su Intera rezultatom 2:0 u utakmici prvog kola grupne faze Lige prvaka.

Njemački tim je na samom startu utakmice preuzeo kontrolu lopte i pokazap Interu da je na Giuseppe Meazzu dožao po pobjedu. Nakon nekoliko propuštenih šansi Bayern je došao u vodstvo. Kimmich je sa svoje polovine uputio sjajnu loptu prema Saneu, koji je obišao golmana Onanu i pogodio za 1:0.

Inter nije uspijevao svoje akcije pretvoriti u šanse za pogodak, osim dva navrata, ali u oba slučaja Neuer je bio na visini zadatka.

U drugom dijelu utakmice Inter je zaigrao nešto aktivnije, ali najbolja prilika koju su stvorili je mlak šut Edina Džeke sa 12 metara koji nije bio problem za Neuera.

Bayern je taj koji je došao do drugog gola. Igrala se 66. minuta, a nakon sjajnog duplog pasa Sanea i Comana, Sane je šutirao u gol a loptu u vlastitu mrežu proslijedio Danilo D'Ambrosio.

Do kraja utakmice Bayern je kontrolisao utakmicu i nikada nije suviše rizikovao da domaćin dođe do pogotka.

Edin Džeko je za Inter igrao do 71. minute, a onda ga je zamijenio Joaquin Correa.

U ostalim mečevima Barcelona je savladala Viktoriju 5:1, Atletico u ludoj završnici pobijedio Porto 2:1, Brugge je pobijedio Bayera iz Leverkusena sa 1:0, Napoli je pregazio Liverpoola sa 4:1, a Tottenham je bio bolji od Marseillea 2:0.