Požar na Ponijerima izmiče kontroli, traži se pomoć helikoptera OSBiH

220

Civilna zaštita Kaknja zatražila je danas da se u gašenje požara na lokalitetu Ponijera uključe i helikopteri Oružanih snaga Bosne i Hercegovine pa smo uputili zahtjev – izjavio je za Fenu direktor Kantonalne uprave CZ Zeničko-dobojskog kantona Džavid Aličić.

On napominje kako je požar aktivan već sedmicu, ali da se u zadnja dva-tri dana pojačao pa su iz Kaknja odlučili tražiti pomoć.

-Požar je izbio između Zavidovića i Kaknja, a sve do prije dva-tri dana radnici Šumsko-privrednog društva ZDK-a uspjevali su ga držati pod kontrolom. Međutim, zbog visokih temperatura proširio se na nisko rastinje pa postoji bojazan da se proširi prema Brnjicu. Zahtjev smo uputili te sada čekamo odgovor, jer znamo da su helikopteri OSBiH angažirani na gašenju požara na Zelengori – ističe Aličić.

Helikopteri OSBiH ovog su mjeseca bili angažirani na gašenju požara u općinama Olovo i Žepče, koji su ugašeni pa je na području tog kantona trenutno aktivan samo požar na Ponijerima.

Možda vas zanima

Rudari Kaknja u radničkom neposluhu: Kašnjenje plaća izazvalo novi haos u RMU

Druga smjena zavisnog društva Rudnici mrkog uglja Kakanj stupila je u radnički...

Nova drama u Kaknju: Pas lutalica ugrizao dijete od pet godina

U Kaknju je danas, prema informacijama građana, kod Pošte došlo do novog...

Drama u Kaknju: Oštećen gromobran koji u sebi ima radioaktivni sadržaj

U Kaknju se odvijala prava drama kada je uslijed rušenja zgrade došlo...

U BiH 2026. uvezeno više od 64 tone “otpada”, brojke iz godine u godinu sve veće

Bosna i Hercegovina je u toku prošle godine uvezla više od 64...

Oglasili se iz UIO BiH nakon što je SIPA uhapsila njihovog službenika u Kaknju

Uprava za indirekrno oporezivanje aktivno učestvuje u današnjoj akciji kodnog naziva “Kanon”...

Aliefendić: U BiH uvezene 64 hiljade tona otpada, evropski gradski otpad dolazi kod nas

Federalni zastupnik Almedin Aliefendić izjavio je da, prema podacima UIO, u BiH...

Građanima Kaknja uskraćeno pravo na komentar: Aliefendić upozorava na gušenje slobode govora

Zastupnik u Zastupničkom domu Parlamenta FBiH Almedin Aliefendić reagovao je povodom onemogućavanja...

Dok se Zenica štiti, Kakanj trpi spaljivanje otpada

Zastupnik u Zastupničkom domu Parlamenta Federacije BiH Almedin Aliefendić pozdravio je jasan...