Početna Bosna i Hercegovina Lagumdžija i Čović o formiranju parlamentarnih većina

Lagumdžija i Čović o formiranju parlamentarnih većina

6

Predsjednici HDZ BiH i SDP BiH Dragan Čović i Zlatko Lagumdžija razgovarali su danas u Sarajevu o aktuelnim političkim odnosima nakon održavanja lokalnih izbora, sa naglaskom na formiranje parlamentarnih većina na svim nivoima vlasti u BiH.

Predsjednik HDZ BiH izrazio je uvjerenje da je skori dogovor o parlamentarnoj većini na nivou BiH moguć, ali nije želio precizirati sa kojim strankama HDZ želi formirati većinu.


Odgovarajući na pitanje novinara prije sastanka da li će HDZ podržati smjenu Lagumdžije sa dužnosti ministra inostranih poslova BiH, koju traže političke stranke iz Republike Srpske, Čović je rekao da to zavisi od toga o čemu i na koji način će najjače političke partije voditi raspravu u narednih sedam dana, prenijeli su federalni mediji.

Čović bi se sutra u Mostaru trebao sastati i sa predsjednikom SBB BiHFahrudinom Radončićem, a datum sastanka sa predsjednikom SDA Sulejmanom Tihićem još nije poznat.

(VisokoIN)


Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaIstaknuto

EU upozorila: BiH bi mogla na sivu listu, ugrožene i doznake iz inostranstva

BiH je u opasnosti da izgubi priliku da dobije povoljnije uslove za...

Bosna i HercegovinaVijesti

UIO oduzela 650 muških jakni iz Emirata na Gradišci

Ovlaštena službena lica Uprave za indirektno oporezivanje u Carinskoj ispostavi Gradiška spriječili...

Bosna i HercegovinaVijesti

Oblačno jutro u BiH, u Zenici najhladnije, a u Bihaću izmjereno 11 stepeni

U Bosni i Hercegovini jutros je umjereno do pretežno oblačno vrijeme. Temperature...

Bosna i HercegovinaVijesti

Stup državnosti pred kolapsom: Hoće li političke igre ugasiti BHRT?

Za BHRT vrijeme curi. Dugovanja stižu na naplatu. Zbog duga prema EBU-u,...

Vijesti

Pripadnik elitne jedinice Cobra priznao da je zakopao tijelo nestale trenerice

Slučaj nestanka 34-godišnje fitness trenerice Johanne G. iz austrijske pokrajine Štajerske dobio...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Vlada FBiH povećala dnevnice za službena putovanja u državi s 25 na 45 KM

Vlada Federacije Bosne i Hercegovine je donijela uredbu kojom je izmijenila propis...

SvijetVijesti

Vanredno obraćanje u Danskoj: Shvatite, nećete dobiti Grenland!

Uoči sutrašnjeg sastanka u Washingtonu, danska premijerka Mette Frederiksen i grenlandski premijer...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Sudije i tužioci pod istragom zbog neprijavljene imovine

Ured disciplinskog tužioca (UDT) pokrenuo je šest disciplinskih postupaka protiv nosilaca pravosudnih...